Miten rasismin saisi kitkettyä pois Euroopasta?
Onko teillä hyviä ehdotuksia miten rasismin saisi poistettua Euroopasta ja Suomesta? En jaksa enää. En varmasti ole ainoa.
Kommentit (10)
Maah***muuttaj++n vähetessä rasi****+n vähenee.
Pitäisi lopettaa järjetön ulkomaalaisten roudaaminen tänne. Vain korkeasti koulutetut kielitaitoiset työperäiset tulijat sallittaisi, ja näissäkin katsottaisiin että suomalaiset olisivat etusijalla.
Jos päätettäisiin että r-sana tarkoittaa vain oikeaa sellaista.
Siten, että jäisivät omiin maihinsa, ellei ole mitään annettavaa muille ja edes se, että olisi vähänkään kunnioitusta maan kantaväestöä kohtaan.
Määrittelemällä hyvin hyvin tarkkaan ja kirjallisesti mikä on rasisimia ja mikä ei.
Varmaan sitten hävittämällä kaikki valkoiset
Palauttamalla rasimin syyt takaisin kotimaihinsa.
Olisi mukavaa jos kaikki ihmiset asuisivat omiensa parissa omilla alueillaan. Kunnioitus toisia kulttuureja ja tapoja kohtaan nousisi ja matkustellessa näitä pääsisi aidosti näkemään ja kokemaan. Nyt tuntuu että kaikkialla samanlaista. Rauhattomuutta ja rikollisuutta joka puolella.
Ihmisiä tulisi auttaa ensisijaisesti kotiensa lähellä.