Koomikko Kivi on absoluuttinen alfa
Koomikko Kivi naurattaa kansaa vuodesta toiseen hersyvällä ja terävällä huumorillaan. Usein kunniansa saavat kuulla oikeistopuolueet ja etenkin perussuomalaiset, jotka terävällä ja älykkäällä sanan säilällä vedetään kölin ali kerta toisensa jälkeen ja servataan oikein perusteellisesti.
Koomikko Kivi on myös väsymätön aktivisti, joka tarkkanäköisillä kommenteillaan taistelee ilmastonmuutosta ja sen aiheuttajia vastaan sosiaalisessa mediassa päivittäin, väsymättä.
Koomikko Kivi on myös tyylikäs ja sangen komea mies, jonka salskea olemus saa etenkin naisväen hakeutumaan hänen stand-up keikoille ja huokailemaan kaihoisasti hänen suuntaansa, nauruun tikahtumisen ohella.
Vähemmän tunnettu tosiasia on, että Kivi nostaa penkistä 170 kiloa ja puristelee saunakiviä murskaksi paljain käsin. Väkivahva suomalainen jässikkä siis!
Koomikko Kivi on kertakaikkiaan absoluuttinen alfa. Mikä on tekosyysi ettet ole vielä hakeutunut hänen keikolleen?
Kommentit (2)
No mitäs Iikka? Kukaan ei sun ns.huumoria viitsi tulla katsomaan. Niin väsynyttä.
Taas yksi, jonka päähän ei mahdu mitään muuta kuin persut.