Tässä mielenkiintoinen juttu Venäjän vihjeistä Suomelle. Mietin vaan, miten Venäjän mielenkiinto riittää tälläseen
Jutusta puuttui, kun Tarja Halosen lapsuuskuva oli Putinin pöydällä
Kommentit (6)
Valta, valta ja valta, se on ollut kai aina Venäjän - Neuvostoliiton - Venäjän hallinnossa tärkeintä. Stalinilla oli käytäntö, jossa valtiovierailuilla tarjoilijat pitivät huolen, että kaikilla oli aina täysi vodkalasi edessään, ainoa vain Stalinille itselleen tarjoiltiin joka toinen lasillinen kirkasta vettä.
tyypillistä ryssssän ketkuiluahan tuo kaikki on.
mikä ihme se on jos Halosen lapsuuden kuva olisikin ollut, pedo mikä pedo ja ehkä fantasioi....
Kyllähän naiset jaksaa piirittää psykoosissaan miehiäkin ihan käsittämättömillä tempuilla.
Venäjällä se on kulttuuri tyyli. Periaatteessa jo Iivana Julman ajoista lähtien niin tällainen valtapeli on ollut trendi. Nykypäivänä tarkoittaa sitä, että ketkuilu on ainoa keino, jos et osaa mitään muuta tai jos kulttuuri / valtio tasolla sinulla ei ole muulle maailmalle mitään annettavaa.
Vähän kuin omien toimien takia syvälle syrjäytynyt ihminen. Ensin et osaa, sitten kun muut eivät halua asioida kanssasi, et hyvitä asioita vaan valitset ikuisen ketkuilun tien. Ja tässä ollaan. Venäjä on kusettajien ja pelleilyn läävä.
Vähän ehkä lapsellisen ylimielistäkin.