Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

HOX!! Joku PCOsta tietävä ja siihen saatavasta lääkityksestä

Vierailija
08.03.2007 |

Mulla todettiin pco marraskuussa 2006 ja silloin oli vauvan yritystä takana 9 kk. Lääkäri ei kuitenkaan antanut lääkkeitä vaan puhui että aloitetaan metformin keväällä jos ei ole ennen sitä tärpännyt. Painoa mulla on jonkin verran ja olenkin sitä tässä nyt pudotellut.

Ensi tiistaina mulla onkin sinne lääkärille meno ja saan siis ne metforminit. Mutta itse olen tässä jonkin verran etsinyt pcosta tietoa ja harvalla on nuo pelkät metut auttaneet vaan on tarvittu clomifenit lisäksi. Minä haluaisin nuo clomifeenitkin nyt samaan syssyyn ja aloittaisin ne seuraavasta kierrosta.

Onko kellään kokemusta että voiko lääkäri antaa metforminit ja clomifenit samalla kertaa vai pitääkö taas odotella monta kuukautta?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
08.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse en ole saanut clomifenejä muitten ongelmien takia, vaan kolmatta vuotta vedän Metforminia vaan. Kierron on normalisoinut, vaan ei ole vauvaa.

Vierailija
2/2 |
08.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

tapahdu ja jos tapahtuu, niin harvoin. Siksi itse pohdiskelin josko clomit ois siihen parempi vaihtoehto. Noh, tiistainapa tuon sitten näkee.



- ap



Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla