meinasin laittaa 2 isoa pakettia lastenvaatteita huutikseen, vai kannattaako ne jakaa pienemmiksi?
pojalle olisi ainakin 50-70 kpl vaatteita ( iso kasa farkkuja, lappuhaalareita, takkeja, paitoja, bodeja ym)ja kenkiä koossa 80-92 ja tytölle 60-70cm ainakin 70kpl; mekkoja, plyysipukuja ym. Kannattaisko nuo jakaa pienempiin paketteihin? En jaksa laittaa yksittäisinä myyntiin, muutto edessä ja pakko olisi saada nuo kerralla menemään. Yksittäisinä kai saisi tietysti paremman hinnan..
On mielestäni tosi hyvää ja suosittua tavaraa (paljon disneytä varsinkion pojalla ym.) Miten olette määritelleet hintavarausta? Olisiko tuosta pojan paketista 80-100 liikaa? Ei ole siis mitään " peruscollegetavaraa" ..
Kommentit (4)
vaikka olisikin hyvää ja merkkitavaraa. Mulla oli viimeksi tyttöjen paketti myynnissä, jossa oli n. 75osaa, takkeja, haalarii, hattui, liivareita, farkkui, paljon erikoisuuksia, hintavaraus oli 35e, lopulta sain paketista 80e. Olen tyytyväinen.
kun isoa läjää. Onhan siinä tietysti kauhea työ saada ne yksitellen kaupaksi. Itselle kelpaisi laadukkaat pienet paketit 1-10 vaatetta sillä isoista laatikoista jää kuitenkin osa käyttämättä.
niin, että paketin sisältö rimmaa väreittäin keskenään ja jokaiseen pakettiin tulee kokonaisuus, esim. housut, pari ohuempaa paitaa, neule, sukat jne. Yhteensopivia, siistejä settejä. Eikä mitään tahraisia vaatteita myyntiin, yöks. Tuli vaan siis huudosta yleensä mieleen, kun siellä on pakettien jatkeena aivan kamalannäköisiä ruokatahroilla kyllästettyjä rutkuja.
Jos vielä laitat kaikki suhteellisen samaan aikaan huutoihin, niin jokainen huutaja voi halutessaan huudella samoihin postimaksuihin useammankin erillisen setin.
Ostan mieluummin vaatteet yksittäin tai pienenä settinä. Vaikka kuinka olis hyvää kamaa suuret paketit täynnä se ei tarkoita, että kaikki olisi kanssasi samaa mieltä.