Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mun tekis mieli ottaa hoitovapaan ajaksi lainaa pankista

Vierailija
15.02.2007 |

elämiseen, mutta mies on vastaan. Mitähän tässä tekisi?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
15.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä te sillä hoitovapaa rahalla ihan hyvin pärjäätte, lainoissa on törkeät korot (näissä kulutusluotoissa minkä ilmeisesti olit aikonut ottaa) ja sitä on ikävä maksella sitten takaisin ja köyhäillä edelleen kun palaat töihin.

Vierailija
2/3 |
15.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset


Ehdottomasti Ei lainaa pankista ELÄMISEEN. Kyllä normaali eläminen pitää jollain muulla rahoittaa kuin pankkilainalla. Jessus ! Järkyttävä ajatuskin ja johtaa helposti mukaviin kierteisiin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
15.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tyhmyyttä se suorastaan on. Joko säästätte tai menet vanhempainvapaan jälkeen töihin. Kokopäiväisesti tai osa-aikaisesti. Meillä lapsi meni hoitoon ollessaan 1v7kk ja teemme työt (kolmivuorotyötä ) niin että lapsi viettää hoidossa 1-3 päivää viikossa, 5-8 tuntia kerrallaan. Jos omalla/miehen alalla ei ole tuollaista vaihtoehtoa niin mene vaikka iltaisin/viikonloppuisin kauppaan töihin jos on niin tärkeää että lapsi ei hoitoon mene.