Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Jäätelöiden hinnat

Vierailija
20.09.2024 |

Kotimaiset jäätelöt liki 8 euroa ja muut 6-7 euroa muutama lusikallinen, hinnat on mielestäni aika korkeat.

Kommentit (9)

Vierailija
1/9 |
20.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Puppa on paras, ou jee 🥳🥳🥳

Vierailija
2/9 |
20.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaikki maksaa ja kallistuu vain. Ostoskori pienenee ja täytyy ostaa pikkuruinen kauppakassi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/9 |
20.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

2l / 3€ oli tänään K-Supermarketissani.

Vierailija
4/9 |
20.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

En osta enää suomalaista jäätelöä

Vierailija
5/9 |
20.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miettikää nyt miten hiton halpaa jäätelönkin valmistaminen on. Vettä ja jotain paskalitkua suurin osa. Muistan että vielä vuonna 2008 halvin jäätelölitra maksoi 0,50€!!!

Vierailija
6/9 |
20.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ostan parasta jäätelöä, maksoi mitä maksoi. Sen verran harvoin kuitenkin. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/9 |
20.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Kaikki maksaa ja kallistuu vain. Ostoskori pienenee ja täytyy ostaa pikkuruinen kauppakassi.

Totta tämä, pian on syöminenkin Suomessa luksusta, helposti lähtee JOKA kauppareissulle yli 100 euroa eikä pussissa ole mitään mikä minun mielestä mielletään luksustuotteiksi. Hinnat on tosiaan nousseet mutta onko laatu, sitä en mene väittämään. Sama pötkö, sama maku, hinta noussut 5 euroa.

Vierailija
8/9 |
20.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

2l / 3€ oli tänään K-Supermarketissani.

Edullinen, ehkä ulkomainen tai tarjous ?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/9 |
20.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Miettikää nyt miten hiton halpaa jäätelönkin valmistaminen on. Vettä ja jotain paskalitkua suurin osa. Muistan että vielä vuonna 2008 halvin jäätelölitra maksoi 0,50€!!!

Jaa että 20 vuotta sitten halvin jäätelö oli halvempaa kuin nyt?

Kerro lisää!