Polarn och Pyretin " farkku" ulkoiluhousut (kevätmallistosta)?
Kävin PoPissa. Jäin miettimään, olisiko pitänyt ostaa semmoiset ulkoiluhousufarkut, mitä heillä on uudessa mallistossa. Kts. linkki:
http://www.polarnopyret.se/Pages/FlashPresentationPage.aspx?id=564&Flas…
Mitäs arvon ladyt on niistä mieltä? Stine, Sinä olit muistaakseni nähnyt ne myös livenä?
Minusta ne oli ihan kiva idea, mutta kuitenkin vähän kankeet. :-) En tiedä, olisiko hyvä investointi vai olisiko parempi pitää farkut farkkuina ja ulkoiluhousut ulkoiluhousuina? - Tärkeitä pohdintoja tänään. :-)
Kommentit (4)
Myös minä kävin PO.Pissa ja olin jotenkin vähän pettynyt kevään sisävaatemallistoon.Ulkovaatteet näytti tosi kivoilta ja raikkailta mutta sisävaatteet jotenkin kulahtaneilta.Värit oli kyllä periaatteessa kirkkaina mutta monessa paidassa oli sellainen kulutuspesu joka näytti omaan makuun liian kulahtaneelta kirkkaaseen väriin.Poikien paidat näytti mielestäni siltä kuin niitä olisi jo pesty lukuisia kertoja ja värit olisivat haalistuneet:( Periaatteessa sekin on ok tyyli mutta jotenkin PO.Pin kirkkaisiin väreihin se ei sovi.Mutta makunsa kullakin:)
Olen tulossa sinne " shoppailu-safarille" ensi viikolla ja varmaan meidän mukaan saattaisi tarttua tuollaiset housut. :)
Onko noissa jokin vuori vai onko tuo farkku vaan käsitelty vedenpitäväksi? Entä mikä tuo hinta oli liikkeessä näin tutummin euroissa ;) ?
Jos on vuorettomat niin ite ainakin tykkäisin että olis tosi kivat housut kesän ajalle vähän kosteemmille keleille...pitäisiköhän noihin sortua ;)
Minusta ne on sen verran " meleeratut" , että ehdottomasti yksiväriseen. PoPin navy tai kirkkaanpunainen takki tuli lähinnä mieleen...