Kuukauden laihdutus, -2kg tuloksena.
3x viikossa pyöräilyä 45min ja kävelyä tunnin lenkkeinä. Herkut minimissä ja ruokavalio niukka. Odotin enemmän, mutta timmiytymistä on tapahtunut. Uudet slimfit chinokset mahtuvat jo jalkaan. Mites teillä?
Kommentit (7)
Hyvinhän tuo on sujunut :) En tajua, miksi ihmiset haikailee jotain -10 kg kuukaudessa -tyylisiä tuloksia, koska niiden lopputulos on lähestulkoon aina jojoilu ja painon nousu joka suuremmaksi kuin ennen aloitusta hyvin pian laihduttamisen päättymisen jälkeen, koska tahti on keholle kestämätön ellei lähtötilanne oikeasti ole joku 300 kg.
Tsemppiä vaan, hitaasti mutta varmasti tavoitteeseen niin hyvä tulee.
Hassua kun massakaudella ei ole käyty vaa'alla vuosiin, mutta laihiksella sillä käydään 5 kertaa päivässä ja painon muutoksia seurataan gramman tarkkuudella :D
Suunnilleen sama tulos ruokavalion muutoksella. Olen tosi pettynyt. Aina on ennen lähtenyt noin kilo/viikko tahtia kun on ottanut itseään samalla lailla niskasta kiinni tämän syöpöttelyn kanssa. Kai ikä tekee tehtävänsä.
Osaako kukaan kertoa kuinka suuri osuus kehoon kertyvillä nesteillä on painon putoamisessa ja nousussa? Muistan 70-luvulta otsikoita tyyliin 'Dannyn paino putosi 8(?) kiloa keikan aikana'! Täytynee olla valemuisto ainakin numeraalin osalta... ; )
Puoli kiloa viikossa on ihan normaali ja hyvä painonpudotustahti. Jatka samaan malliin, oikotietä onneen ei ole. Puolen vuoden päästä se on jo liki -15 kiloa.
Puoli kiloa viikossa on liian kova laihtumistahti. Maksa kärsii. Malttia, niin hyvä tulee.
Sellaisella ei-kovin-tiukalla vähähiilarisella nyt 6 kk ja painoa pudonnut 13 kg. Tai siis tuo 4 - 5 kuukaudessa, sen jälkeen olen ollut painon ylläpitovaiheessa koska olen jo tavoitteessani ja vähän sen ylikin. Liikuntaa en ole lisännyt.