Windows95man - hitti vai täydellinen huti?
Nyt on kyllä ekaa kertaa piiitkäään aikaan, kun en oikein tiedä, mitä ajatella tästä Suomen viisupläjäyksestä. Aiempinakin vuosina on kestänyt hetken ennen kuin olen lämmennyt Suomen kappaleille, mutta nyt tuntuu, että ei oikein iske. Pitäiskö nyt tuntea näin suomalaisena ylpeyttä vai myötähäpeää?
Kommentit (17)
Huti, ei tuonne pidä lähteä pelleilemään. Hyvä musiikkin on sellaista ettei ala kuuntelu vtuttamaan kolmannen kuuntelukerran jälkeen.
En ole vieläkään kuullut kappaletta. Kuuntelen sitten kun ne voittaa😂
Tossa semifinaalisetissä se oli ihan hyvä muiden rinnalla, mutta se esitys on nolo.
Vierailija kirjoitti:
Tossa semifinaalisetissä se oli ihan hyvä muiden rinnalla, mutta se esitys on nolo.
Sitä siinä esityksessä on ilmiselvästi haettukin.
säälistä se nakupelle pääsi finaalin mutta siellä tulee pataan ja kunnolla.
Jos katsotaan koko raatia mitä oli tarjolla, niin tuo Windows95 mies oli ainoa, jolla oli mitään mahdollisuutta päästä finaaliin. Muut olisi tipahtaneet jo semifinaaleissa.
Voittoa ei tottakai tule, mutta enpä usko että sitä sinne mentiin edes hakemaan viimevuoden jälkeen. Kyllä ne voittajat on päätetty siellä Eurovisionissa etukäteen.
Olen välttynyt kuulemasta. Arvelen etten ole menettänyt yhtään mitään.
Biisi on mitäänsanomaton ja turha. Tämä esitys perustuu sketsihahmoon ja nokkelaan ja hauskaan showhun.
Olen porukassamme lyönyt vetoa, että tämä ei mene finaaliin. Minusta ihan tavattoman tylsä biisi. Ei koukkuja melodiassa eikä tarpeeksi hauska.