Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kannattaako ostaa ruokakaupasta 30 senttiä maksava margariini vai 12x maksava Oivariini (3,50€)?

Vierailija
23.03.2024 |

Kumpaa kannattaa ostaa leivän päälle levitettäväksi?

Kommentit (64)

Vierailija
61/64 |
24.03.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Valio merkki maksaa voimariinissä.

 

 

 

 

Vierailija
62/64 |
24.03.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

En osta kumpaakaan. Kerran tai kaksi vuodessa ostan voipaketin, juhannukseksi ja jouluksi, perinteisten makujen vuoksi. Uudet perunat ja voikastike juhannuksena, ja joulupiparit leivon voilla. Arkena panostan parempilaatuisiin rasvahappoihin. Minusta hyvän makuisia ovat mm. Keiju kaura ja Keiju 3 öljyä. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
63/64 |
24.03.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jätät tollaset kaupaaan ja vaihdat leivät puuroon. Isot säästöt vuodessa.

Vierailija
64/64 |
24.03.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tehkääpä kotona makutesti. Avustaja voitelee eri rasvoilla muutaman leivän ja sokkona maistamaan!

Sama testi muutamalla olusella. Varmasti tunnistatte suosikkinne.

Olikos se Janne Kataja,  joka teki aika hulvattoman pilan ruokahifistelijöille...

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän seitsemän kolme