Ihmiset jotka eivät omista vaakaa ja kertovat laihtuneensa
Mistä päättelevät laihtuneensa kun minun silmääni näyttävät yhtä pulleilta kuin ennenkin? Päin vastoin vaikuttaa kuin leuan alle olisi enemmän tavaraa kerääntynyt. Eikö luotettavinta nyt olisi kuitenkin hankkia se henkilövaaka joka näyttää selvät numerot.
Kommentit (8)
Kyllä sen siitä huomaa aika hyvin, kun alkaa esim. housunvyötärö tuntumaan löysältä ja jotkut vanhat vaatteet mitkä eivät ole pitkään aikaan sopineet mahtuu taas päälle.
Mittanauha on varsin luotettava mittari sekin. Ja eiköhän ihmisen oma kokemus ole se tärkein. Mitäpä se sinua liikuttaa, onko joku laihtunut tai lihonut, sanoi mitä sanoi.
Mittanauha. Oletko dille vai?
30 kg läskiä painaa saman verran kuin 30 kg lihasta, mutta pakkaus on ihan erilainen.
Olen karsimassa tavaroitani. Ensimmäisten joukossa lähti vaaka. Turha pölynkerääjä. Laihtumisen näkee kun housut menee helposti kiinni.
Mittanauha toimii hyvin, samoin ihan se istuuko vaatteet. Lisäksi vaaka löytyy uimahallista, kuntosalilta jne. Ei sitä tarvitse kotiin ostaa.
Vaatteiden löystymisestä. Siitä, että se pari vuotta kaapissa lojunut takki menee kiinni.
Mittanauhakin toimii numeroilla.