Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tein makarooni laatikon, ainekset maksoi 46,28 € ja tästä syö 3 annosta...

Vierailija
19.01.2024 |

Tein makarooni laatikon, ainekset maksoi 46,28 € ja tästä syö 3 annosta...

Halvempaa on syödä vaan einestä kun tehdä itse kotona.

Tässä aine lista ja hinnat:

Pirkka sipuli 1.89€

Pirkka basilika 1.69€

Timjami 2.19€

Pirkka naudan jauheliha 2kpl 9.98€

Kananmunat 3.65€

Valio täysmaito 2.95€

Emmental juusto 8.55€

Barilla pasta 2kpl 8.50€

Mineraalisuola 3.29€

Mustapippuri 3,59€

Kommentit (131)

Vierailija
1/131 |
19.01.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ruoan hintahullu taas vauhdissa. 

Vierailija
2/131 |
19.01.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Urpo

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/131 |
19.01.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Älä jaksa spämmätä samaa jaskaa päivästä toiseen.

Vierailija
4/131 |
19.01.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Ruoan hintahullu taas vauhdissa. 

Mitä hullua on kertoa faktat ruoan hinnasta?

ap

Vierailija
5/131 |
19.01.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

300kg syöjä, jos saa tosta kolme annosta? Normaalipainoinen syö kaks viikkoa

Vierailija
6/131 |
19.01.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

300kg syöjä, jos saa tosta kolme annosta? Normaalipainoinen syö kaks viikkoa

Normaali ihminen syö 1-2kg ruokaa päivässä, tuossa on noin 1.5kg ruokaa eli yhden päivän sapuskat

ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/131 |
19.01.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

300kg syöjä, jos saa tosta kolme annosta? Normaalipainoinen syö kaks viikkoa

Laskin kanssa, että noilla määrillä tuota tulee kyllä pikemminkin pataljoonalle.. mitä tossa oli, kilo pastaa ja saman verran jauhelihaa? Yleensä neljän hengen satsiin tulee 400 g jauhelihaa ja 200 g makaronia.

Vierailija
8/131 |
19.01.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

300kg syöjä, jos saa tosta kolme annosta? Normaalipainoinen syö kaks viikkoa

Laskin kanssa, että noilla määrillä tuota tulee kyllä pikemminkin pataljoonalle.. mitä tossa oli, kilo pastaa ja saman verran jauhelihaa? Yleensä neljän hengen satsiin tulee 400 g jauhelihaa ja 200 g makaronia.

Edelleen normaali ihminen syö 1-2kg ruokaa päivässä, tuossa on noin 1.5kg ruokaa eli yhden päivän sapuskat yhdelle 

ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/131 |
19.01.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Normaali ihminen ei syö vain makaronilaatikkoa päivässä..

Jaa nuo ruoan ainesosat kilo kananmunia, 3 kiloa lihaa jne kolmelle päivälle 

Vierailija
10/131 |
19.01.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Normaali ihminen ei syö vain makaronilaatikkoa päivässä..

Jaa nuo ruoan ainesosat kilo kananmunia, 3 kiloa lihaa jne kolmelle päivälle 

3 pakettia jauhelihaa ( ei kiloa)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/131 |
19.01.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Ruoan hintahullu taas vauhdissa. 

Mitä hullua on kertoa faktat ruoan hinnasta?

ap

Nokun 400 makaronia maksaa 41 snt, ja jauheliha 6€/kg, ja suolaa vähän, eli 2€ 45snt maksaa makaronilaatikko jolla pärjää koko päivän

Vierailija
12/131 |
19.01.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Normaali ihminen ei syö vain makaronilaatikkoa päivässä..

Jaa nuo ruoan ainesosat kilo kananmunia, 3 kiloa lihaa jne kolmelle päivälle 

En ole mikään lapsi joka syö välipaloja tai jotain leipiä, syön vain kunnon ruokaa.

ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
13/131 |
19.01.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Ruoan hintahullu taas vauhdissa. 

Mitä hullua on kertoa faktat ruoan hinnasta?

ap

 

Se että ostit kallista ja tungit laatikkoosi paljon turhaa lisuketta. Ohis.

 

Vierailija
14/131 |
19.01.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onko aloittaja jotenkin sokea raha- ja mittayksiköille? Hintavaa ruokaa jos ainekset maksavat lähes 50 euroa ja lihaa pitää ostaa 300kiloa?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
15/131 |
19.01.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Ruoan hintahullu taas vauhdissa. 

Mitä hullua on kertoa faktat ruoan hinnasta?

ap

Nokun 400 makaronia maksaa 41 snt, ja jauheliha 6€/kg, ja suolaa vähän, eli 2€ 45snt maksaa makaronilaatikko jolla pärjää koko päivän

Halpa makarooni on ihan perseestä ja menee ihan vetiseksi

ap

Vierailija
16/131 |
19.01.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

300kg syöjä, jos saa tosta kolme annosta? Normaalipainoinen syö kaks viikkoa

Laskin kanssa, että noilla määrillä tuota tulee kyllä pikemminkin pataljoonalle.. mitä tossa oli, kilo pastaa ja saman verran jauhelihaa? Yleensä neljän hengen satsiin tulee 400 g jauhelihaa ja 200 g makaronia.

Edelleen normaali ihminen syö 1-2kg ruokaa päivässä, tuossa on noin 1.5kg ruokaa eli yhden päivän sapuskat yhdelle 

ap

Ei syö.

Vierailija
17/131 |
19.01.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Ruoan hintahullu taas vauhdissa. 

Mitä hullua on kertoa faktat ruoan hinnasta?

ap

 

Se että ostit kallista ja tungit laatikkoosi paljon turhaa lisuketta. Ohis.

Ihan reseptin mukaan tein ja ostin ne tuotteet mitä lähikaupassa oli

ap

 

Vierailija
18/131 |
19.01.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Onko aloittaja jotenkin sokea raha- ja mittayksiköille? Hintavaa ruokaa jos ainekset maksavat lähes 50 euroa ja lihaa pitää ostaa 300kiloa?

On siellä suolaakin melkein 4 euron eestä Ehkä suola-addikti?

Vierailija
19/131 |
19.01.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Spämmi poistoon.

Vierailija
20/131 |
19.01.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mahtaa olla suolaista kun koko purkillisen käytit suolaa. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kuusi viisi