Lue keskustelun säännöt.
mUA ÄRSYTTÄÄ YLI KAIKEN, KUN TÄÄLLÄ AINA TUOMITAAN JA SYYLLISTETÄÄN esim. alkoholistien puolisot yms!
14.12.2006 |
Aina kun joku kysyy ( en minä) jotain apua tai kertoo tilanteestaan, niin suurin syyllinen muotoutuukin ko. naisesta, koska hän sietää ko. tilannetta.
Se on kuulkaa ihan tarpeeksi vaikeaa muutenkin ja siihen tilanteeseen joutuvat niin fiksut kuin tyhmätkin naiset koulutustasosta yms riippumatta. Kun on yhteinen perhe ja luvattu elää yhdessä ja puoliso ehkä alkoholisoitunut eri vaiheiden kautta, niin ei se kuulkaas ole mikään " tämä tyttö lähtee heti" -juttu siitä lähteä.
Kommentit (2)
Arvatkaa onko erokin hänen mielestään minun syytäni...
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
että jos alkoholisoituneelle annetaan vapaus ensin valita, joko pullo tai puoliso+lapset..
Eikä tälläkään keinolla lopeta juomista, mun kohdallani on lähteminen seuraava projekti. Jollain tapaa siihen on puututtava, ja lähipiiristä näitä pullon valinneita löytyy.