Mieheni petti minua seksityöntekijän kanssa viimeisenä iltanaan Costa Ricassa.
Siinäpä se oli kokonaisuudessaan otsikossa.
Hän kertoi yöpyneensä hotellissa, joka on tunnettu prostituutiostaan, hänen viimeisenä päivänään työmatkallaan Costa Ricassa. Noudin hänet lentokentältä eilen illalla ja vietimme laatuaikaa yhdessä, kun emme olleet nähneet toisiamme 10 päivään. Hän vietti yön luonani, vietimme aamupäivän yhdessä ja lähdimme hoitamaan muutamia asioita iltapäivällä.
Tehtyämme asioita ja ajellessamme ulkoiluttamaan koiraamme hän kertoi minulle tyhjästä, että hän oli maksanut seksityöntekijälle viimeisen yönään hotellissa. En todella uskonut häntä ja ajattelin, että se oli jokin outo vitsi, josta en ollut kiinnostunut, mutta hän vakuutti minulle, että se oli totta ja todella tapahtui. Käskin häntä viemään minut kotiin enkä puhunut hänelle loppumatkasta.
Olin täysin sekaisin. Olemme olleet yhdessä, myönnettäköön, ajoittain olemme olleet tauolla, nyt neljä vuotta. Kun pääsimme takaisin luokseni, pakkasin hänen tavaransa reppuun ja sanoin, että hänen on lähdettävä. Hän toisti koko ajomatkan ja tähän asti, että hän haluaisi puhua siitä. Mitä siitä on puhuttavaa?! Keräsin tavarat, jotka olin hänelle hankkinut, ja heitin ne hänen autoonsa, menin takaisin sisälle ja lukitsin ovet.
Paras ystäväni oli kotona, kiitos Jumalan, joten itkin hänelle jonkin aikaa, mutta nyt olen vain shokissa enkä tiedä, mitä tehdä tai sanoa. Onko teillä neuvoja?
Kommentit (86)
Vierailija kirjoitti:
3/5
Miksi kyseinen arvo sana?
Kuulosti harlekiinikirjan dramaattiselta lopetukselta.
Vierailija kirjoitti:
Miehet on semmosia.
Valitse eri kirja
Onko ukkosi Costa Rican kahvitehtaalla hommissa :D
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
3/5
Miksi kyseinen arvo sana?
Tää on hyvin nokkela arvostelemaan asioita, nolla kautta viis on yleensä. Nyt arvon Nirppikselle kelpasi tämä.
Katsos, mikään aloitus ei ole totta hänelle! (huohh)
Vierailija kirjoitti:
Toivottavasti oli hyvää tussua.
Costa Ricassa yleensä on.
Vierailija kirjoitti:
Seksityöntekijän palveluiden ostaminen ei ole pettämistä.
Höh ei vene soutaen kulu eikä.......
Juu juu. Ukot ite rakastaa tämmösiä tarinoita. Itellään on vähintään klamydia Balkanin matkoilta.
Vierailija kirjoitti:
Onko ukkosi Costa Rican kahvitehtaalla hommissa :D
Hän on insinööri joka työskentelee uusiutuvan energian kanssa.
Ap
Ihan kuin olisi käännetty jostain jenkkien keskustelupalstalta.
En usko ollenkaan.
Miten omat villit vuodet?
ap käynyt porvoossa.
antaa ukkojen käydä naisten luona mitä se tyttöystävälle avokille aviovaimolle kuuluu. miehen asiat.
Epäiskottavan tarinasta tekee se, että mies on noin spontaanisti mennyt asian kertomaan. Harva kyllä tuollaista tosta vaan töksäyttäisi kumppanille. Joku voi tietysti olla tunnontuskissa ja haluaa tunnustaa, tai sitten on sosiaalisesti todella kömpelö tai haluaa tahallaan loukata toista, haluaa erota muttei uskalla.
Vierailija kirjoitti:
Ihan kuin olisi käännetty jostain jenkkien keskustelupalstalta.
Mikä saa sinut sanomaan moista?
Oli kyllä jotenkin todella paskavammaisesti kirjoitettu teksti. Siis suoraan sanottuna artikulointikykysi on jossain esikouluikäisen pennun tasolla.
Olis toi mullekin deal breaker, vaikka olisi tapahtunut aiemmassa elämässäkin.
Seksityö itsessään on työ siinä missä muutkin, kunhan kyseessä on kahden aikuisen välinen omaehtoinen asia. Mutta ajatus siitä että joku voi vaan käydä viskomassa rojut torveen rahaa vastaan kertoo ihmisen tunne-elämästä (tai tunteettomuudesta) riittävästi.
Vierailija kirjoitti:
Oli kyllä jotenkin todella paskavammaisesti kirjoitettu teksti. Siis suoraan sanottuna artikulointikykysi on jossain esikouluikäisen pennun tasolla.
Toisin kuin muut ketjut tällä palstalla......?
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Ihan kuin olisi käännetty jostain jenkkien keskustelupalstalta.
Mikä saa sinut sanomaan moista?
Tätini kerää harlekiinikirjoja. Kirjoista voi valita draamaa ja romantiikkaa. Äklö romanttisissa kirjoissa pari elää onnellisina elämänsä loppuun saakka.
-5/5 Ah, se moraalinen tuohtumus! Ihan kuten Sandra Bullock tämän klipin lopussa:
Joooopa joo.