Onko treffikumppanin haastatteleminen OK?
Kun ei halua tuhlata aikaa vääriin tyyppeihin ja haluaa löytää sen oikean niin eikö silloin kannata nostaa kissa pöydälle ja kysyä ne oleelliset kysymykset.
Kommentit (5)
Itse ainakin kysyn kaiken oleellisen heti kättelyssä. No, eipä olla sitten päästy edes toisille treffeille. Parempi näin, kuin seurustella epäsopivan kanssa ja huomata asia myöhemmin
Ehkei kannata suorittaa kolmannen asteen kuulustelua pulssia mitaten ja valheenpaljastuslaitteeseen kytkettynä. Agenttien kanssa. Vaikka kysymyksiä esittääkin. Onko kevennyksiä? Kannattaisi kiinnittää huomio siihen, onko omaa ihmistuntemusta, ettei toinen ole pelaaja, koska moni on. Tai onko toinen liian nuori sitoutumaan ja haluaako ylipäänsä koskaan. Onko toisella kiinnostusta tulossa tai onko jo vähän, vai ei ole.
Vierailija kirjoitti:
Itse ainakin kysyn kaiken oleellisen heti kättelyssä. No, eipä olla sitten päästy edes toisille treffeille. Parempi näin, kuin seurustella epäsopivan kanssa ja huomata asia myöhemmin
Mitä kysymyksiä kysyt? Haluaisin tietää, jotta tiedän kysyä oikeat asiat.
Ei nyt varsinaiselle kuulustelulinjalle tarvitse lähteä, mutta haastatteluksi treffit muuttuvat siinä vaiheessa, jos toinen on ainoa, joka kysyy ja toinen ei tee vastakysymyksiä tai vie keskustelua eteenpäin.
Juuri näin.