Behmin suositus: "Lämmin suositus kaikille, että älkää ottako tatuointeja, mutta jos otatte, niin älkää ottako"
https://www.is.fi/viihde/art-2000008914559.html
Eivät ole enää muodissa, kaikki poistattavat vanhoja töhryjään.
Kommentit (351)
Tautuoinnin ovat maaseudun juttuja.
Ei olisi uskonut että tämä olikin fiksu nainen, hyvä Behm.
No jaa, en ole koskaan mennyt muodin mukaan missään joten ihan sama.
Tatuoinnit sopii vaan linnakundeille ja merimiehille. Miks naiset ottaa niitä?
Ei näy tatuointeja enää nuorilla Helsingissä. Tatuoinneista näkee hyvin mitä ikäluokkaa ihminen on. Nuorille tatuoinnit ovat niitä vanhempien noloja juttuja.
Guns N Roses-tatuointi.. hmm.. Behm nosti pisteitä silmissäni!
Behm on kaunis neito ja tämän lausunnon perusteella myös hyvin älykäs!
"Lasersäteillä tehty tatuoinninpoisto hajottaa tatuoinnin värikapselit pieniksi partikkeleiksi ihon alta ihoa rikkomatta. Aineenvaihdunta kuljettaa väriaineen partikkelit pois kehosta. Poistamiseen vaaditaan yleensä useita hoitokertoja, ja niiden välissä on pidettävä useamman viikon tauko."
Mitäs kun eikö ne väriaineet sisällä kaiken maailman myrkkyjä ja nyt ne siis liotetaan verenkiertoon?
Tatuoinnissa on ikävää, että vaikka se voi lähietäisyydeltä näyttää kuvana ihan kivalta, niin normaalilta etäisyydeltä katsottuna (eli usein metrien päästä) se vaikuttaa mustelmalta tai muulta epämääräiseltä läiskältä. Joskus eka vaikutelma on kuin onnettomuudessa ollut tai hakattu, tummia läiskiä siellä täällä.
10 vuoden päästä hän sitten ehkä katuu tuota tatuoinnin poistattamista..
Ketkä lasketaan nuoriksi?Ilmeisesti tässä tarkoitetaan jotain teinejä,sillä 20-25-vuotiailla tuntuu olevan tatuointeja ihan kaikilla
No tatuoinnit kannattaa tietenkin harkita kunnolla. Ei kannata ottaa tatuoinniksi mitään fanituksen kohdetta vaan jos tatuoinnin haluaa, niin jotain, joka kuvastaa sinun sielunmaisemaasi.
Nykyään ollaan kyllä vähän sellaisia, että kyllästytään kaikkeen nopeasti. Hiusväriin, silmien väriin, kynsiin, tatuointeihin, puolisoon jne. Ulkonäköä mietitään hirveästi eikä toisaalta oikein hyväksytä elämän jälkiä, olkoon ne sitten arpia, ihraa tai tatuointeja.
Eikö jokainen omista oman ihonsa itse? Onko jossain incel-lautakunnassa päätetty toisin?
Kävin juuri rautakaupassa, jossa oli superkuuma nuorimies myyjänä. Sanoi pelanneensa eilen jalkapalloa koko päivän ja ah, hän oli niin tatuoitu kuin olla voi. Aivan ihana. Ei mikään possunpinkki löllykkä kuten ap.
ihan sama mitä toikin behm sanoo. ei kiinnosta. joku laulaja. eikä kovin fiksu jos on tatskan ottanut ja kuvittelee ettei se poistaminen satu
Aikuisuuteen kuuluu se, että tunnistetaan rajat. Toisen ihmisen vartalo on hänen, ei sinun.
Vierailija kirjoitti:
Ketkä lasketaan nuoriksi?Ilmeisesti tässä tarkoitetaan jotain teinejä,sillä 20-25-vuotiailla tuntuu olevan tatuointeja ihan kaikilla
Niin missä päin? Maaseudulla tatuointeja otetaan, mutta nehän eivät välitä trendeistä siellä. Helsingissä ei tatuointeja näy alle 30v. Katso tubettajia. Ei niilla nuorilla ole enää tatuointeja.
Vierailija kirjoitti:
10 vuoden päästä hän sitten ehkä katuu tuota tatuoinnin poistattamista..
Tai heti kun tapaa Axl:n.. "mulla oli teijän tastska mut ei oo enää mut oon mä truu fani yhä usko mua"
Oiva neuvo av mammoille.
Ihan tekee kipeetä kun huomaa ostarilla jotain hyvännäköistä teinityttöä ja sitten näkee että sillä on jotain rumia tatskoja. Ja kaikki tatskathan ovat pelkäästään rumia. Hyvännäköistä tatskaa ei ole olemassa.