Mitä mieltä olet naisesta joka ottaa miehensä mukaan naisten bileisiin ?
Kommentit (20)
ei koskaan pääse mihinkään ilman miestään. Mun mielestä on tarpeellista viettää aikaa erikseen - on edes jotain uutta tuotavaa parisuhteeseen, kun molemmille tapahtuu eri asioita.
jollakin naisella voi olla puoliso mukana, vaikka olisi paikalla vain naisia. Siksi en osaa ajatella mitään sukupuolirajoja tapaamisiin.
että viettää paljonkin aikaa ilman miestään, ihan työajoistakin johtuen (harvoin vapaapäiviä yhtä aikaa, usein 0 per viikko). En sanonut oman mieheni olevan aina mukanani, vaan sanoin, että tutuissani naisen puoliso ei ole aina mies eikä ystävät ole synonyymi samaa sukupuolta olevalle porukalle.
johonkin miehen äijä-saunailtaan... Tulis aikalailla tyhmä olo, jos ei ole muiden vaimoja/tyttöystäviä paikalla.
ap
Jos ei ole nainen, on sanomattakin selvää, ettei sovi tulla paikalle. Enhän tunge rotareidenkaan tapaamisiin, kun en satu kuulumaan siihen yhteisöön.
et kyse voi olla vaik naisen paniikkihäiriöstä / sosiaalisten tilanteiden pelosta eli pelkää mennä " vieraaseen porukkaan" ilman miestään. Eli annettaisko jokaisen olla tavallaan, ei se mies varmaan koko iltaa siellä heilu; kun vaimon olo helpottaa niin varmaan häipyy se mies ja nainen voi nauttia illasta
Yritin sitten vaan ystävälle sanoa, ettei se haittaa. En pidä edes hänen miehestään ollenkaan.
Jos on nimenomaan naisten ilta, niin ei kukaan sinne toisi miestään, eikä ketään miestä saisi sinne millään lähtemäänkään... Jos tosiaan sellanen tilanne kuitenkin tulisi, ajattelisin, että pariskunta on ymmärtänyt kutsun jotenkin väärin, ja olisin vähän nolona heidän puolestaan.
naismainen mies! Kuka mies yleensä edes tahtoo bileisiin joissa vain naisia? itse tykkään miehekkäistä miehistä, jotka keksivät siksi ajaksi muutakin tekemistä kuin kuunnella naisten höpinöitä, kaakatusta. itselläkin yksi kaveri joka raahaa miehensä " tyttöjeniltaan" aina. me muut yritetään aina vihjata et kyseessä on naistenjuttu ilta naposteluineen, mutta ei se kaveri älyä. mies on kyllä sellainen " akkamainen" joka tykkää juoruilla. eli en oikein arvosta. naiset saa juoruilla mutta ei tosi miehet.
Tiedän kyllä, että muutamaa (sinkku)kaveria haittaa, jos yhteisiin iltoihin tullaan miesten kanssa. Meistä monet kuitenkin tekee niin. Esim en tanssi hitaita vieraiden miesten kanssa ja sitten on tylsää istua loppu-ilta pöydässä kieltäytyen kutsuista.
Ei ole tosiaankaan mustis mies, yleensä mies lähtee minun mielikseni. Ja jos tiedän, että ilta on sellainen, että mies ei ole tervetullut, niin aika helposti jää lähtemättä.
Näin meillä, ajatelkaa musta ihan mitä tykkäätte ;)
egon pönkitystä. olla naisten ympäröimä. hänen vaimonsa varmaan myös tasapuolisuuden nimissä käy miesten saunailloissa! Nainen varmaankin joku nyfferö. tulee kyllä mieleen että mies joka tahtoo naisteniltaan voi olla myös kovin mustasukkainen.
ei mene tyttöjeniltaan! mun mielipide.
saunabileisiin, ellei erikseen kutsuta.
vihaisia. Tai ainakin supattavat seläntakana. välillä tosiaankin vaan kaipaa rupatteluiltaa naisten kesken. on ne jutut silloin erilaisia kuin jos siellä on joku mies kuuntelemassa.
sunkaan kaverit ei kiroilis sun selän takana jos pyytäisit miehesi ravintolaan vaikka myöhemmin. alkuillan varmaan voisit viettää naisten kesken?? mua meinaan ärsyttää just tommonen ettei voida pysyä erossa hetkeäkään miehestä. veikkaan että miehesi kuitenkin käy joskus jossain ilman sinua?
Me taidetaan olla niitä pariskuntia, joille ei paljon ymmärrystä löydy, ainakaan av-palstan perusteella...
Niistä " naistenilloista" , joissa siis on tavallisesti ollut jokunen mieskin: yleensä porukka on aika pian jakautunut kahteen. Sinkut omaansa ja parit/varatut yksin liikkeellä olevat omaansa...
Ehkä asian ydin tässä mun tapauksessa on, että kaikki mun todelliset ystävät tuntee hyvin myös mun miehen ja on kavereita myös hänelle, joten ei synny ongelmaa miehen läsnäolosta. Ne jotka toimittaisi miehen hus helvettiin, on jotain puolituttuja yms, joidenka kanssa en jaksaisi oikein muutenkaan viettää aikaa...
Ja tämän takia käynkin ulkona haaaarvoooin... Eikä haittaa yhtään :)
t. 20
Mikäs siinä, jos vietätte iltaa naisporukalla siten, että miehesi on mukana, mutta minun 15 vuotta vanhassa ystäväpiirissäni halutaan joskus jutella ihan naisten kesken. Pidän paljon ystävien miehistä, mutta silti toivon, että näitä naisteniltojakin voitaisiin viettää jatkossakin. Miehethän voivat hiihdellä sillä välin.
erikseen. Välillä kiva olla ihan naisporukalla ja miesten omissa illoissaan. Ja monella muullakin kutsutulla on mies olemassa, ei ei ole sinkkuja kaikki. Muiden miehet ei vaan tule paikalle.
Oma mieskin lähtee kotoa pois.
Ja juu, oikeassa olitte mustasukkainen on tämä pariskunta toisistaan.
Yhdessä ovat olleet jo iät ja ajat...
ap
Kun kaverit molempia sukupuolia. Ja toisaalta kaikki eivät ole heistä heteroita, niin puoliso voisi olla mukana vaikka oiskin " naisten bileet" . Mua ei kyllä haittaa toisten kumppanit.