Menen kahden viikon päästä laittamaan silarit.
Kommentit (93)
Muista laittaa niin isot pallot kun mahdollista että TODELLA näkee että on laitettu ämpärit ihon alle. Varsinkin laihalle sopii epäsuhtaiset isot rinnat.
Se on meidän miesten mielestä kaikkein seksikkäintä.
Hyi, onko kiva kun kaikki pitävät bimbona sen jälkeen? Vaikka ehkä pitävätkin jo.
Mäkin laittaisin jos olis vaan rahaa
Laitan ihan kohtuukokoiset, en ämpäreitä. ap
Kai lähetät kuviasi playboihin niin, että toimittajat tuntevat jo myötähäpeää ja sitten esittelet itsesi seiskalle playboy-av-mammana...
Taas joku, joka yrittää korjata aukkoja itsetunnossa ulkoisilla seikoilla.
Sinuna keskittyisin sisäiseen hyvinvointiin ja siihen, että rakennat eheän itsetunnon ja rakastat itseäsi sellaisena kuin olet. Sitä kutsutaan itsetunnoksi, joka on merkittävin tekijä ihmisen olemuksessa. Nuo korjausyritykset antavat vähän toisenlaista kuvaa..
Minusta on inhottavaa lukea kun kaikki silikonien ottajat tuomitaan bimboiksi. Itselläni meni rinnat täysin pilalle kahden lapsen imetyksen jälkeen ja kävin ottamassa silikonit, jotka ovat samaa kokoa kuin edelliset rintani. En ymmärrä miksi tätäkin jotkut katsovat niin pahalla.
Tässäkään keskustelussa kun ei tiedetä aloittajan lähtötilanteesta mitään.
Älä sitten pety jos ei elämäsi muutukaan haluamaasi suuntaan. Itsetunto-ongelmiin on olemassa edullisempia, helpompia ja eritoten tehokkaampiakin keinoja.
Bimboista bimboin.Luuletko ettei kukaan huomaa että oot muovinen pönttö?
[quote author="Vierailija" time="01.09.2015 klo 10:02"]Minusta on inhottavaa lukea kun kaikki silikonien ottajat tuomitaan bimboiksi. Itselläni meni rinnat täysin pilalle kahden lapsen imetyksen jälkeen ja kävin ottamassa silikonit, jotka ovat samaa kokoa kuin edelliset rintani. En ymmärrä miksi tätäkin jotkut katsovat niin pahalla.
Tässäkään keskustelussa kun ei tiedetä aloittajan lähtötilanteesta mitään.
[/quote]
Miksi rinrojesi täytyisi kahden lapsen jälkeen olla samanlaiset kuin ennen lapsia? Tuolla samalla logiikalla täytyisi poistattaa iän tuomat rypytkin, koska eihän niitäkään ollut nuorempana.
Elämä nyt vaan muuttaa ihmisen kehoa, koittakaa hyväksyä se sen sijaan että leikkelette ja täytätte kehoanne keinotekoisesti.
En ole bimbo ja mulla on oikein hyvä itsetunto. Enkä laita niitä kuin itseni takia. Mua kiihottaa ajatus isommista tisseistä ja tiedän saavani seksistä paljon enemmän uusien tissejen kanssa. Raskaana ollessanikin hekumoin omilla isoilla tisseillä. Miksi se on kiellettya? ap
Toivottavasti kaikki sujuu hyvin ja lopputulos miellyttää :) Missä ne laitetaan?
Suomessa laitetaan, pienellä klinikalla. Toivottavasti menee hyvin, jännittää. ap
Tissit tissit tissit. Oliko ap muuta? :DD
Tissit tissit tissit. Oliko ap muuta? :DD
On paljonkin muuta, muttei sulle. t. ap
Kivaa että saat haluamasi :) Oma haaveeni oli pitkään silmien laserleikkaus ja voi onnea kun se vihdoin toteutui.
Miten se 5-7 vuoden välein tissien uusiminen? Jos tulee vaikka joku perussairaus, jonka takia nukutuksen riskit kasvavat huomattavasti tai haavojen paraneminen vaikeutuu? Pitäähän jossakin vaiheessa päättää kun vanhenee, että vieläkö uusit ne vai joko otetaan kokonaan pois... Ja maksaahan ne silareitten uusimiset ja kontrollikäynnit joita usein... Jos ne olisi vaarattomat, niin miksi niitä pitää seurata niin tarkkaan? Ja jos Virossa tekee niin ei todellakaan tiedä mitä sinne rintoihinsa saa vaikka lupaukset on mitä tahansa, jokaisessa paikassa siellä. ja miehet jotka on katsoneet aivan liikaa pornoa ovat miehiä jotka tykkäävät niistä oikeasti ihmisellä... Ja kuka sellasella rynkyttäjällä mitään oikeasti elämässä tekee.
[quote author="Vierailija" time="01.09.2015 klo 10:31"]Miten se 5-7 vuoden välein tissien uusiminen? Jos tulee vaikka joku perussairaus, jonka takia nukutuksen riskit kasvavat huomattavasti tai haavojen paraneminen vaikeutuu? Pitäähän jossakin vaiheessa päättää kun vanhenee, että vieläkö uusit ne vai joko otetaan kokonaan pois... Ja maksaahan ne silareitten uusimiset ja kontrollikäynnit joita usein... Jos ne olisi vaarattomat, niin miksi niitä pitää seurata niin tarkkaan? Ja jos Virossa tekee niin ei todellakaan tiedä mitä sinne rintoihinsa saa vaikka lupaukset on mitä tahansa, jokaisessa paikassa siellä. ja miehet jotka on katsoneet aivan liikaa pornoa ovat miehiä jotka tykkäävät niistä oikeasti ihmisellä... Ja kuka sellasella rynkyttäjällä mitään oikeasti elämässä tekee.
[/quote]
Ei vaihdeta 5-7 vuoden välein, ellei ole ongelmia. Voivat olla jopa kymmenen vuotta. Silikonit voi ottaa ja vaihdattaa myös paikallispuudutuksessa, nukutus ei pakollinen mikäli riskiä pelkää. Silikoneja on ihan normaaleilla naisilla, ei pelkästään bimboilla. Hyvällä maulla ja luonnollisen kokoisilla implantieilla tehtyjä rintoja ei välttämättä ulkopuoliset edes tunnista onko aidot vai ei. Selvähän se on jos ämpärin kokoiset implantit laittaa rasvattomaan kroppaan, että ei hyvältä näytä. Tuollaista lopputulosta eivät järkevät kirurgit edes tee mielellään. Koittakaa nyt muistaa ettei ne iltalehtien ja hymyn bimbot ole koko totuus.
Älä mene. Luomu on kauniimpaa ja tyylikkäämpää.