13v (7lk) poika "seurustelee"
Mitä mieltä tästä nyt pitäisi olla, seiskaluokkalainen poikani on alkanut seurustella yhden kasiluokkalaisen tytön kanssa? Tämä tuli yllätyksenä. Tyttö on sitäpaitsi tunnettu blogisti. Ja todella suloinen, kiva ja fiksu, kuten poikanikin, mutta en ajatellut, että seiskalla aletaan seurustella.
Kommentit (7)
No jos jätän sivuun ns tunnetun blogistin, niin jotkut seiskan pojat seurustelee ja toiset leikkiivaikkapa valomiekoilla. T ope
Noh, kukas tämä "tunnettu blogisti" on? Tai kuinka moni kasiluokkalainen ylipäätäänkään on erityisen kuuluisa...
Se on sellaista "harjoitteluseurustelua". Pidetään kädestä, pussaillaan. Ok.
[quote author="Vierailija" time="29.08.2015 klo 15:21"]No jos jätän sivuun ns tunnetun blogistin, niin jotkut seiskan pojat seurustelee ja toiset leikkiivaikkapa valomiekoilla. T ope
[/quote]
Jotkut tekee molempia :D
Mut joo, taitaap olla ihan normaalia, tiedän itsekin yhden nyt jo parikymppisen pariskunnan jotka aloittivat porukoimisen pojan ollessa seiskalla ja tytön ysillä.
2 kiva kuulla, mutten toivo samaa omille lapsilleni. 3 tarkoitatko, että tämä on yleistäkin nykypäivänä? Olenko kalkkkis? Niinkai. 4 niin tunnettu ikätasollaan ja omassa genressään. En tarkoita mitään Mungo Anna-suosiota.
T: hämmentynyt ap
4 enkä haluaisi, että lapseni saa "julkisuutta" hänen blogissaan, jolla on kuitenkin tuhansia lukijoita. Vaikka tykkään, että hän on tehnyt sen kivasti ja varmaan mukava harrastus.
Mun kummityttöni alkoi seurustella seiskalla ja on edelleen naimisissa saman miehen kanssa. Ovat nyt jo siis 25+.