Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
HEI AUTTAKAA!
25.06.2015 |
Voiko hivtukikeskukseen luottaa? Kun huomasin, että lymfooma sivullakin oli virheellistä tietoa, vaikka siellä pitäisi nettilääkärin vastata.
Kommentit (4)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
No hivkeskuksessa, joku kysyi tarttuuko hiv mitenkään tupakan välityksellä, no sielä oli, että ei. Tuota minäkin mietin. No lymfooma sivulla, joku sanoi, että hänellä kova imusolmuke ja lääkäri vastasi, että normaalit imusolmukkeet ovat pehmeitä ja löllyviä. No huolestuin, kun minulla samanlainen ja lääkärini sanoi taas että kyl norm. Imusolmukkeet voivat olla kovia. Eli tuolla oli väärää tietoa. Nyt mietin voinko luottaa hivtukikeskusen tietoon. T.ap
+ nettilääkäri sanoi aina ovat pehmeitä ja löllyviä.
Alue: Aihe vapaa
Mikä se asia on, jonka haluat tietää? Sanoisin, että voi luottaa hiv-tukikeskukseen hiv:n liittyvissä asioissa. Mitä lääkäri ei tiennyt lymfoomasta, minkä sinä tiedät?