Edullisia hyviä joustinpatjoja haussa
Hei
Uusien joustinpatjojen hankinta edessä. Kävin Ikeassa katsomassa ja kokeilemassa Hövåg ja Hessens -pussijousitettuja patjoja. Onko teillä kokemusta näistä? Joo, tiedän, ettei halvalla saa hyvää. Myös Hobby hallista olen katsonut jotakin. Kertokaa mielipiteitä ja kokemuksia.
Kommentit (3)
Meillä sama edessä! Valinnanvaraa on liikaakin ja jos joistain tulisi tietoon ehdottoman huonoja kokemuksia, niin ne voi sitten rajata pois.
Itse haluaisin 160 cm leveän patjan, en kahta erillistä, koska aiemmista kahden patjan virityksistä ei patjakiilasta huolimatta ole hyviä kokemuksia. Ja koska meillä ei ole kovin paljoa paino- ja pituuseroa, niin ei toinen kieri painavamman puolelle. (Olemme 159/47 ja 163/56)
Itseäni kiinnostaisi myös jos jollain olisi erityisesti jotain suosituksia pienikokoisille. Pidämme molemmat aika jämäkästä patjasta.
Me ostettiin Ikeasta mökille ihan superlonpatjat.olin tosi yllättynyt kuinka hyvät ne onkaan.paljon paremmat kuin meidän jenkkisänky kotona.otettiin semmoset kovimmat mitä löytyy.
Voin suositella:)
Moni on kehunut juuri noita Ikean superlonpatjoja. Mutta miten mulla on vaan mielikuva, että superlonpatjat hiostavat ja eivät tuuletu niin hyvin kuin jousipatjat.