oulun eden yhteissauna
Luin edenin nettisivulta että sielä ois joku roomalais-iiriläinen yhteissauna. Onko kokemuksia minkälainen se on?
Kommentit (5)
Muistan käyneeni siellä peräti seitsämän vuotta sitten. Olin reilu kaksivuotiaani kanssa reissussa ja paukkasin ovesta sisään ajatellen sen olevan jotain turkkilaisen saunan tyylistä. Just löytyi kolo minulle, lapsi sylissä. Ihmeen vähän höyryä täällä on.. muistan ajatelleeni. No, eihän sitä ollutkaan ja tosiaan ihan sikin sokin siellä istuttiin (turkkilaisessa saunassa esim. Caribiassa ja Haikossa on erikseen miesten ja naisten puoli). Onneksi oli lapsi sylissä näkösuojana ja tekosyynä lähteä melkein heti pois. Ei kyllä valjennut, mikä oli se saunan erikoisuus.
Nykyään siellä on miesten ja naisten puoli erikseen, tosin vain erotettu toisistaan muodollisella kaideputkella eli käytännössä samaa saunaa.
Yleisin tilanne on että miesten puolella on saunojia ja naisten puoli on tyhjä. Ajoittain höyryä ei ole oikeastaan yhtään.
Miten on, voiko tuollaisessa tilanteessa vedota raiskaukseen? Kun siellähän himokas mies voi tuijottaa naisen pyhintä. Miten on? :o
Ja onko siellä ikäraja, olisi aika outoa jos pienet tytöt olisivat isojen setien kanssa?