kestävä kynsilakka ilman uv-valoa?
Mikä olisi kestävä kynsilakka? Ilman uv-valoa siis, haluaisin löytää hyvän tuotteen, suositelkaa mitä olette käyttäneet?
Olen käynyt laitattamassa aina kynnet kynsientekijällä, mutta nyt on pakko säästää tässäkin kun työt loppui ja haluaisin silti pitää kynnet siisteinä ja lakattuina.
Kommentit (7)
No mulla ei mikään lakka kestä kovin kauan, Opit on olleet parhaita. Catriceakin käytän kun on tosi halpa ja siihen nähden hyvä. Trind ollut huonoin kestävyydeltään.
Tulin vaan muistuttamaan puhtaalle kynnelle ohuita kerroksia lakkaa, antaa kuivua kerrosten välissä kunnolla
Lakan saa minun kynsilläni pysymään parhaiten niin, että lakkaa alle (suht väritöntä) hilelakkaa, joka pysyy kuin synti ja päälle vasta haluamaansa geelilakkaa. Väritöntä siksi, ettei kynsi värjäänny kovasti.
Muutkin kuin geelilakat tuntuvat pysyvän tuon hilekerroksen päällä.
onko mavalan lakat ja kynsitarvikkeet olleet hyviä?
Essien sanon minäkin. Mulla ei kestä kovin kauaa mutta kestävin kokeilluista. Opi ei mulla tarttunut ihan yhtä hyvin.
Turhaa hömpötystä, elämänhallinta hukassa kun pitää työttömänä tuhlata joihinkin kynsiin?
Essien mademoiselle on klassikko tuossa kestävä kynsilakka kategoriassa.
Muista aina myös pyyhkiä kynsistä rasva pois, alkoholilla esim. ennen kynsilakkaa.