Te jotka päätitte tehdä vain yhden lapsen, miksi?
Olen yhden lapsen äiti ja mietin toista lasta. Miksi te muut päätitte tehdä vain yhden lapsen, jos mahdollisuus suurempaan perheeseen oli olemassa?
Kommentit (6)
Uskon olevani yhdelle parempi äiti, kuin kahdelle. Voimavarani riittävät paremmin ja taloudellisesti pystyn elämään yhden kanssa parempaa elämää. Koen, että toinen lapsi pilaisi kaiken tämän hyvän mitä meillä nyt on.
Minulla oli raskautumisen kamssa vaikeuksia ja ,inulla oli ikää jo reilusti kun esikoinen syntyi. Toisen raskauden yrityksen kohdalla en enää halunnut siihen rumbaan.
Suomessa on valinnan vapaus. Voi tehdä yhden tai useamman, ihan itse saa päättää. Vai odotatko hallitukselta jotain lukua mikä pitäisi saavuttaa lasten lukumäärässä. Onko sinulla omia aivoja ollenkaan.
Huomasin, ettei mies ole tässä yhtä täysillä mukana kuin minä.
Älä sinä tee samoin kuin muut. Tee miten itse haluat.