kaisa liski ärsyttävä
jotenkin tollanen tekopirtee ja luulee olevansa jotain
Kommentit (17)
Tai sitten sinä koet itsesi vähäpätöisenä, ja muut itseään arvossaan pitävät sinua uhkaavina.
kateus ? mitä kadehdittavaa tuossa akassa on ?
[quote author="Vierailija" time="06.04.2015 klo 19:17"]jotenkin tollanen tekopirtee ja luulee olevansa jotain
[/quote]
Älä muuta sano. Jos minulle esiteltäisiin "Tässä on sitten Master Bedroom".....On vissiin tuijotellut kaikki jenkkiohjelmat jossa hankitaan pareille asuntoja.
Mä tykkään :D Sillähän oli niitä kissojakin ainakin 4 ja siisti koti ym. Ihanan toimelias nainen. Raskaana ollessakin hoiteli asioita ja riensi jos missä; rintaliiviesittelyssä, lounaalla ylellisesti, kutsuilla, juhlissa, esittelyissä, palavereissa, energinen ihminen kaiken kaikkiaan. Tietenkään sen väsymyksen hetkiä tms. ei näytetty ohjelmassa, mutta tehokkaalta vaikuttaa, jopa noissa Masterchef-ohjelmissa, kun ruokaa vääntää.
Tyylikäs ja mielestäni erittäin kaunis ikäisensä oloinen nainen. Näyttää elämäänsä tyytyväiseltä.
Master bedroom...jokaisen välittäjän on pysyttävä ajan hermolla, ja käytettävä alan kieltä. "Oon Makkosen Tiltu Kiuruveeltä, ja jelppaan kämpän ostossa, ja nyt halluun näyttää niin ison talon, että huippoo kerrassaan"- ei ehkä ole niin tehokas ja asianmukainen, kuin nuo trendikeinot.
Voisi sanoa vaikka että tässä on taloin isoin makuuhuone. Vink.
Onnellisuus,menestys,asema
ulkonäkö ja raha niistä kateus on tehty!
nyt ei ole kyse hänen asemastaan tai ulkonäöstä. tuo hänen puhetyylinsä on jotenkin niin ärsyttävä
Minä taas tykkään. Näyttävä, iloinen ja vahva nainen. Lisäksi oman alansa rautainen ammattilainen ja selvästi rakastaa työtään. Olen vähän kadekin..=)
Toi mummeli vasta ärsyttävä onkin, huhhu
Voi että kyllä tulee niin jenkki olo kun katselee noita kun katselen noita erkkomafian kanavia. Voi tätä tavarataivasta, kaikki mulle myös heti, haluan.
[quote author="Vierailija" time="06.04.2015 klo 19:30"]
Master bedroom...jokaisen välittäjän on pysyttävä ajan hermolla, ja käytettävä alan kieltä. "Oon Makkosen Tiltu Kiuruveeltä, ja jelppaan kämpän ostossa, ja nyt halluun näyttää niin ison talon, että huippoo kerrassaan"- ei ehkä ole niin tehokas ja asianmukainen, kuin nuo trendikeinot.
[/quote]
Törkeen makee, huikea, arjen luksusta, törkeen makee, huikea, spa-osasto, törkeen makee, huikea, spa-osasto, master-bedroom jne. Myyjiä nuoleskeleva tyyli on ällöttävä. Asiallisuus olisi valttia.
[quote author="Vierailija" time="06.04.2015 klo 19:36"]
Kaunis nimi ja ulkonäkö :).
[/quote]
Alkuperäinen nimi ja musta tukka sopisivat paremmin.
Ihana av-mamman perikuvahan se on, siinä lastenvahtiohjelmassa katsoin että onpas niin hyvät arvot:)
[quote author="Vierailija" time="06.04.2015 klo 19:36"]
Kaunis nimi ja ulkonäkö :).
[/quote]
Niin sehän oli entiseltä nimeltään katja nykvist-mustilainen, ja kelaa kusetti 200 luvun alussa, että sais pimitettyä asumistukia ym tukiaisia. kyllä ne mustilaiset on kovia kehumaan tyhjillä housuilla.
eikö se mikkosten talokauppakin menny persiilleen?
en kadehdi tuollaisia tyhjänhöpöttäjiä ja tyhjän kehujia.
tuommoset paskanpuhujat pilaa kiinteistövälitysalan kun sinne änkeää kaikki jotka ei pääse minnekään muualle töihin.
sen ukkokin ihan karsea juntti, joku vähä-älyisen näkönen duunarin tekele.
Kateus vie kalatkin vedestä :)