Melodifestivalen finaali
Nyt parhaillaan on Yle femmalla menossa se Ruotsin Euroviisukarsintojen finaali, jonka jotkut luuli nähneensä jo viime lauantaina, XD
Kommentit (116)
[quote author="Vierailija" time="15.03.2015 klo 16:21"]
Måns on juutalainen
[/quote]
Ei ole juutalainen!
Ihan oikea voitti. Tykkäsin myös tästä joikaajasta todella paljon. Ja sitten siitä vanhasta countrylaulajasta, hänen esityksestään tuli tosi hyvälle tuulelle.
Kyllä kaihoten katsoin tuota finaalia. Aivan mahtava fiilis koko hallissa! Ja lavasteet, valot ja tekniikka, siistin näköistä.
[quote author="Vierailija" time="15.03.2015 klo 08:22"]
Andreas Weise oli paras, laulaa paremmin kuin Måns, joka aloittaa laulan alavireisesti ja epäpuhtaasti.
Månsin lava"show" ihan kiva, mutta kappaleen kertsi tavattoman tylsä oo-oo-oo-oo -renkutus.
[/quote]
Weise on muuten myös todella hot!
Mahtaakohan kuitenkaan pärjätä, aika tylsä kappale.
[quote author="Vierailija" time="22.05.2015 klo 20:54"]
[quote author="Vierailija" time="14.03.2015 klo 23:03"]
Ei tule Ruotsi pärjäämään tänä vuonna Euroviisuissa.
[/quote]
Mitäs nyt sanot näin finaalin kynnyksellä? No, huomennahan se totuus paljastuu.
[/quote]
Mammat, jotka lynttäsivät Ruotsin jo maaliskuussa, saivat nyt kunnolla kuonoonsa. Miten nyt suu pannaan, av:n Melodifestivalexpertit?
Melodifestivalen on aivan eri tasoinen ja aivan eri kokoluokan kilpailu Uuden Musiikin Kilpailuun verrattuna. UMK vaikuttaa sunnuntailaulajien karaokebaarilta Melodifestivaleniin verrattuna, joka muistuttaa kooltaan ja näyttävyydeltään jo Euroviisujen varsinaisia kilpailuja.
Kerrankin voi sanoa että Suomen kisat oli 100 x modernimmat, katu-uskottavammat ja monipuolisemmat. Nää diskohumpat vm. 2007 on niin nähty.
Huikea taso näillä on ja voittajakin tulee olemaan miljoona kertaa parempi kuin Suomen ällö pkn.
Pyydän: ei tehdä tästä pkn-dissausketjuja. Niitä on täällä riittämiin, voi mennä sinne keskustelemaan. Keskitytään ruotimaan Ruotsin ehdokkaita.
Kaikki biisit on kyllä kopioita vaan toisistaan :D ei mitään erikoista...
Tasaista tuotettua laatua. Show-meininkiä, glitteriä ja humua. Suomella on kivan kotikutoiset viisukarsinnat tähän verrattuna. Suomi on kuin räsymattomummola. Aitoa ja kodikasta, joskus hävettää se kotikutoisuus, mutta lämpöisämpi tunne siitä kuitenkin tulee kuin Melodifestivalenin laskelmoidusta tasalaadusta.
Kaikki Suomen viisufinaalissa oli parempia kuin nämä muoviset renkutukset. Kamalia! Osataan Ruotsissa tehdä kuitenkin hyvääkin musaa, jännä miten näistä karkeloista ne loistaa poissaolollaan.
Aakean laakea botox-otsa tämänhetkisellä mieslaulajalla :D
Pinkkitukkainen nainen voittoon:)
Tää Gamla stan oli mainio! Hienot Abbadiskojouset heti alussa.
Kiitos ap muistutuksesta! Olisin muuten unohtanut!
Tää Saade muistuttaa jotenkin Call Me Maybe:ä etäisesti.
midnight boy oli ihana!!!