Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi hankit lapsia juuri nyt?

Vierailija
26.02.2015 |

Nythän taitaa olla pitkään aikaan historiallisen huono aika hankkia lapsia - palveluita ja tukia vähennetään, asuntojen hinnat laskevat ja Suomessa on tätä menoa kohta noin kuusi työpaikkaa jäljellä. Venäjän ja NATOn liikkeet viittaavat maailmansotaan enemmän kuin kertaakaan sitten Kuuban kriisin. Ihmiset eroavat enemmän kuin koskaan ennen ja pettäminen on cool tosi-tv:tä myöden.

Kuitenkin hankimme lapsia! Mikä juuri sinut ajaa siihen? Ajaako ikiaikainen viettimme kaiken edellä mainitun yli? Oliko nyt kuitenkin hyvä tilanne juuri sinulle? Eikö ole töitä ja jotain piti keksiä?

Kerro!

Itsellä kysymyksessä kokoikäinen haave jonka toteuttamiseen tuli rahallinen sauma keskisuuren perinnön myötä - vähän hävettää mutta tämä on totuus.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
26.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

En muuten olisi hankkinutkaan, mutta testi näytti positiivista. Ei globaali eikä Suomen taloustilanne kuitenkaan vaikuta asiaan. Ei myöskään se mitä muut tekevät.

Vierailija
2/3 |
26.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="26.02.2015 klo 20:17"]En muuten olisi hankkinutkaan, mutta testi näytti positiivista. Ei globaali eikä Suomen taloustilanne kuitenkaan vaikuta asiaan. Ei myöskään se mitä muut tekevät.
[/quote]

Aika vastuutonta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
26.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

No yritin vuosia mutten saanut lapsia. Mutta sitten testi näyttikin positiivista. Eli en tarkoituksella hankkinut JUURI NYT, kun oli tarkoitus aiemmin. Noh, mutta av:n mukaanhan niitä lapsia tulee just sillon kun niitä päätetään tehdä. Eli kai olen sitten tehnyt sen lapsen nyt, eihän muu mammoille kelpaa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi yhdeksän neljä