Tatuoinnin leviäminen
Omistan noin kymmenen vuotta vanhan tatuoinnin, jonka viivat ovat hieman levinneet. Nyt tekisi mieli uutta kuvaa, mutta aihe on sellainen, jossa on paljon yksityiskohtia.
Osaisko joku vaikka kokemuksesta sanoa, johtuuko viivojen leviäminen esim ihotyypistä (mulle tulee helposti arpia) vai jostain muusta? Esim paikasta kehossa, auringon ottamisesta tms.
Vanhan kuvan teki aikoinaan ihan tunnettu ammattilainen, joten taidon puutteesta en uskoisi olevan kyse.
Kommentit (6)
Vitunko väliä sillä on jos kuva leviää, ne on joka tapauksessa helvetin rumia!
http://tieku.fi/ihminen/tatuoinnin-kestavyys-ei-riipu-vain-tekijan-ammattitaidosta
Ja kai tatskakin vähän leviää, jos ihminen lihoaa. Ammattimainen tatuoija osaa poistaa turhan sälän kuvastasi ja muuttaa sen tatuointimaiseen muotoon. Myös isompi koko helpottaa yksityiskohtien tekemisen. Kysy tatuoijalta, mihin hän suosittelisi tatuoinnin laittamaan.
[quote author="Vierailija" time="31.01.2015 klo 22:44"]Vitunko väliä sillä on jos kuva leviää, ne on joka tapauksessa helvetin rumia!
[/quote]
Kysyikö ap tätä? Vitun uuno!
Joo, en kysynyt ja tiedän kyllä että tatuoija muokkaa kuvaa. Lihomisestakaan ei ole kysymys.
Eikä "lihoamisesta". Asiantuntija taas kommentoimassa...
up