Ukrainassa määrättiin liikekannallepano
Jokainen kynnelle kykenevä on määrätty puolustamaan maataan. Lähde Iltalehti koska Ilta-Sanomat ei lataudu.
Kommentit (13)
Koska Suomessa? Onko kotivara kunnossa?
Niinpä tietysti. Terve menoa osakekurssit.
Jo oli aikakin. Ei kai sitä osaa maata nyt kannata terroristeille ja ryssille jättää.
Taitaa tulla Puolan rajalle tungosta.
Kohta on Suomen vuoro puolustaa maata rottamaista Venäjää vastaan.
[quote author="Vierailija" time="25.01.2015 klo 01:11"]
Taitaa tulla Puolan rajalle tungosta.
[/quote]
varmasti.
Ihme, ettei tälle palstalle ole vielä pesiytyneet nämä Venäjä-mieliset Putinin propagandatrollit, joiden tekstejä on sivut täynnä mm. suomi24:ssa.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2014111718843949_ul.shtml
Mullakin on IS jumittanut jo pari päivää. ajattelin sen johtuvan mun vanhasta koneesta.
[quote author="Vierailija" time="25.01.2015 klo 01:28"]
Mullakin on IS jumittanut jo pari päivää. ajattelin sen johtuvan mun vanhasta koneesta.
[/quote
Putkun trollit ovat ilmeisesti lamauttaneet IS-sivuston.
Suomen pitäisi lakata maksamasta Venäjälle lähialuetukea ja Pietarin jätevesien puhdistamista.
Jonkun pitäisi kyllä käydä herättämässä Suomen poliittiset johtajat. Turhaa antaa jonkun avustajan keksiä jonkinlaista mahdollisissa tulevissa vaaleissa hienolta kuulostavaa lausetta tai selfien ottamista. Nyt siihen ei ole aikaa.
Veikkaanpa, että vihreitä miehiä tulee puolustamaan venäjänkielisten oikeuksia tänne vaikka väkisin silloin kun Lentoharjoitus on Ämarissa. Olisihan se todella kätevää jos suomalaisten koneet eivät olisi täällä. Toivottavasti harjoittelusta puhuminen jää nyt tähän kun kerran kutsussakin oli väärä päiväys. Asia olisi toinen jos Suomi kuuluisi Natoon.
So it begins.