Googleta ensirakkautensi ammatti? Nykyisen puolisosi ammatti?
Otsikossa kysymys. Mulla ensirakkaus kodinkonemyyjä (koulutus ei selviä, merkonomi?) Nykyinen puoliso lääkäri.
Kommentit (41)
Ensirakkaus Hesen kassa, jätti yliopiston kesken. Nykyinen on DI.
Kullien imijä
Nyt
Mun kullinimijä
Eli kotirouvia
Ensirakkaus on käytettyjen autojen myyjä :D Nykyinen johtaa turvallisuusosastoa isossa kansainvälisessä yrityksessä.
Ensirakkaudella ei ole vieläkään koulutusta, eikä ilmeisesti töitäkään. Nykyinen on diplomi-insinööri.
Ensirakkaus on kahvilayrittäjä, taisi käydä jonkin hotelli- ja ravintolapuolen koulutuksen
Nykyinen on projektipäällikkönä it-alalla, insinööri koulutukseltaan
Pidän käytännön läheisistä ammateista. Nykyinen rakennusmestari ja taitava käsistään. Valitettavasti suhde on kuollut. Tuleva on ekonomi. Vaikka hän tienaa varmasti paremmin, asia on minulle jokseenkin merkityksetön. Kummatkin hyviä miehiä ja pitkä ura alallaan. Mielestäni ammattinimike ei kerro mitään siitä, millaista käytännön arki on. Myös tunneäly on tärkeää.
Ensirakkaudella ei ollut ammattia, oltiin peruskoulussa....
Oon yrittänyt googlettaa, koska tää nuuskiminen on mulle jonkinnäköinen harrastus. Mutta ei löydy! Oletan, että ei varsinaisesti ole mikään uratykki, kun ei löydy linkedinistä.
Ensir. kuntosaliohjaaja
Vaimo: Kielenopettaja
Ensirakkaus on suutari, nykyinen sähkömies
Ruokakaupassa kassalla istunut jo vuosia, en googlettanut, pelkkä etunimi tyyliin Minna/Ville ei paljoa auta 79 syntyneissä. Ei sitä tokaluokkalaisena jostain sukunimestä välittänyt. Eikä se kaupankaan nimi tule päähän kun en ole alueella asunut enää kymmeneen vuoteen, välillä tulee käväistyä.
Nykyistä puolisoa ei ole mutta lapsi tehty itse oppineen taiteilijan kanssa joka ei ole saanut yhtään koulua loppuun asti eikä töistä tietoakaan. Vaan enpä ole itse paljoa sen kummosempi, yksi koulu saatu loppuun ja siihenkin on nyt työkyvyttömäksi todettu selän takia.
Ensirakkaus on muusikko, nykyinen aviomies on insinööri.
Jostain syystä mua alkoi nyt naurattaa ihan kamalasti noiden kahden ero, ovat kuin yö ja päivä :D
Ensi rakkaus ilmastointi-asentaja,sitten palokatkomies ja nykyinen yrittäjä. Silmäpeliä roska kuskin kanssa
Ensirakkaus kirjastonhoitaja =) nykyinen puoliso energia-alalla päällikkönä
Ensimmäinen rakkaus nykyisin KTM, nykyinen TJ eräässä yrityksessä.
Ensirakkaus juristi.
Nykyinen it-alan ammattilainen.