Te joilla puolisona alkoholin suurkuluttaja
Eli oma mieheni on vedellyt n. 40 annoksen viikkotahdilla kaljaa kohta kolme vuotta ja toki ennenkin tahti on ollut reipas, mutta vielä siedettävä minun silmissäni. Yhdessä ollaan oltu 13 vuotta.
Työnsä hoitaa ja on lasten kanssa ja osan arjen pyörityksestä myös hoitaa. Läheisyys meiltä puuttuu lähes kokonaan, kun en voi sietää oluen hajuista miestä tai vanhan oluen hajua aamuisin. Lisäksi miehen kasvanut vatsa on aika turn off.
Haluaisin tietää myös onko omissa silmissäni vikaa, vai onko alkoholin suurkuluttajilla oikeasti myös penis pienempi. Muistan kun miehen tavatessamme pidin mieheni elintä melko isona ja kauniina lepotilassakin. Nyt se näyttää tosi pieneltä ja naurettavalta. En pysty innostumaan siitä tai halua kosketella sitä.
Onko teidän muiden miehille käynyt näin?
Kommentit (3)
Kyllä se oikeasti voi surkastua. Kyllähän aivotkin surkastuu alkoholia läträtessä iahn todistetutsti.
No enpä tuollaista negatiivista kehitystä oo huomannut. Ehkä sun mielikuvaan vaikuttaa se suurentunut vatsa ja vehje saattaa osittain jäädä piiloon mahan ja muun rasvakerroksen alle?
Runsas alkoholinkäyttö pitää miehellä testosteronitason alhaisena. Jos itse vedän tukevan kaljankännin niin kyllä sen eron huomaa. Seuraavana tai sitä seuraavana päivänä jos on ollut juomatta, olo on jo ihan toinen.
En usko että miehesi vehkeelle mitään surkastumista dokaamisesta tapahtuu. Ehkäpä mies ei vaan tunnu niin puoleensavetävältä hajun ja tauottoman tissuttelua vuoksi. Tuskin miehenkään tekee mieli seksiä tai muutakaan läheisyyttä jos päivä toisensa jälkeen juo kaljaa valtavat määrät eikä koskaan pidä edes muutamaa päivää taukoa.
Turha varmaan edes mainita mutta jos haluat seksielämään muutosta, se lähtee miehen juomatavoista.