Milloin lähtee Koskenlaskija-juustopakkauksesta tukkijätkän kuva?
Veikkauksia, milloin Valio muuttaa Koskenlaskija-juuston pakkauksen kuvaa?
Kuvahan on lanseerattu jo 30-luvulla ja sitä on kopioinut Tom of Finlandkin piirroksissaan.
Kommentit (18)
Tukinuitto tosiaan on jo unohdettua kansanperintöä. Perinteisiä uittomiehiä ei ammattina ole olemassakaan. Sitä harjoittaneet kasvavat jo horsmaa. Kosket on aikaa sitten perattu ja osa palautettukin. Vähät uitot tehdään rakennettuja kanavia myöten hinaajalla suurina lauttoina vetäen. Muutoin puu liikkuu kumi- ja rautapyörillä.
Koskenlaskenta nykyisin onkin urheilua tai hupikuntoilua. Vallan hyvin pakkauskuvitukseen sopisi vaikkapa olympialaisten koskimelonta.
Sitä toksisempaa maskuliinisuutta:
Voi hyvä luoja hankkikaa elämä. Kai tajuatte pelaavanne näiden yritysten pussiin kun vouhottatte jostain juustokääreiden ja leipäpussien kuvituksista.
Nimi pitää muuttaa merenylittäjä juustoksi ja kuvaksi kumivene joka täynnä hukkumaisillaan olevia..
Vierailija kirjoitti:
Kyllä siinä kohta on joku rastapää hillumassa.
😂 Niinpä. 🙁
Vierailija kirjoitti:
Voi hyvä luoja hankkikaa elämä. Kai tajuatte pelaavanne näiden yritysten pussiin kun vouhottatte jostain juustokääreiden ja leipäpussien kuvituksista.
😂😂 Toisilta puuttuu huumorintaju tai kyky lukea sitä.
Nyt, kun otit asian esille, joku silakka ottaa yhteyden Valion johtoon.