Erektio
Kommentit (5)
Aikanaan opiskelukaveri vannoi chilipähkinöiden nimeen, mutta varoitti kirpeistä ja pyllyä kirveltävistä pieruista. Itselläni ei ole poppakonsteja käytössä. Syön mustikkaa, mansikkaa, banaania, ananasta, sitrushedelmiä, rypäleitä, vihanneksia ja juureksia. Jos ei ole allergiaa, niin suosittelen kotimaista (kirjo)lohta sekä vaaleaa kalaa (ahven, kuha, muikku). Käytän muiden kuin kalaruokien lisukkeena usein puolukkahilloa ja mustaherukkahilloa. Yritän mieluiten valmistaa ruokani uunissa, toki joskus myös paistaen. En syö palanutta tai mustunutta ruokaa. Jälkkärinä mieluummin uunipannaria kuin paistettuja lettuja. Pyrin välttämään rasvassa uppopaistettua ruokaa.
Liikuntaharrastukset ovat lempeitä ja perinteisiä: kävelyä, hiihtoa, pyöräilyä, sulkapalloa, uintia.
Pyrin pitämään myönteisen mielialan ja olemaan avarakatseinen. Kuitenkin vihaan väkivaltaa ja rikollisuutta. Pyrin pitämään etäällä moottoripyöräkerholaiset, huumeporukat ja vastaavat.
Kotonani lapsuudessani syötiin aika terveellisesti. Joka päivä oli parin desin annos marjoja tarjolla iltapäivällä välipalaksi. Ekan hampurilaiseni taisin syödä joskus 12-vuotiaana ja pitsaa vasta ehkä 16-vuotiaana (!). Mulla on ollut 10-vuotiaasta asti hyvin virkeä etuvarustus joka liiankin herkästi jäykistyy. En ole ikinä polttanut tai käyttänyt huumeita ja alkoholin käyttökin on hyvin olematonta. Innostun ja ihastun hyvin helposti eli koen naiskauneuden erittäin voimakkaasti houkuttelevana. Naispuoliset ihanuudet yleensä tykkäävät hyvästä erektiostani. En siis ole mikään seisokin esittelijä, vaan tarkoitin kahdenkeskisiä läheisiä tilanteita :)
Liikunta, laihduttaminen, stressin vähentäminen, testosteroni-injektiot, viagra.
Testoa madaltaa myös pariutuminen ja erityisesti lapset, joten näitä kannattaa välttää.
Jos tilanne on se, että ruoka-aineita ja luontaishömppää mietitään niin kannattaa suoraan skipata nämä ja tehdä jotain joka oikeasti vaikuttaa.
Terveellinen ruokavalio kokonaisuudessaan. Ei ole oikotietä onneen. Oliiviöljyä, kasviksia, kalaa, täysjyvää jne.