Roikutaan nyt sitten kuilun reunalla.
Nyt sitten sairaat ihmiset saivat luvan avioitua ja adoptoida lapsiakiin. Bravo!!! Tuhansia vuosia tämä oli sairaus ja poikkeavuus-tätä pitii hoitaa ja ihminen ehkä hiukan häpesi omaa suntautumista ja yrittii olla ihmiseksi.
Nyt on sitten tosissaan piru irti ilmiö.
Toisalta itseään helpottaa kun yhteiskunta on jakautunut mielipiteissaan ja itsekkiin saa asettua ja seurata vain puhtaasti Jumalan sanaa.
Toisalta kuinka niin voi olla että johtava professura ja yliopistot väittävät tämän kyseisen ilmiön olevan poikkiavan. Mm poikkeavuus joka jossain tapauksessa pystyy hoitaa.
Lukuisat väitöskirjät tehty sen asian käsittelyissä ja lopputulos on ollut sairauteen ja poikkeavuuteen liittyvää kuten myös psykkisen seikkoihiin ja hormonaalisen häiriön.
Minkä takia tästä asiasta ei pystyy keskustelemaan avoimesti ja miksi aihe herättää niin hurjasti närkästystä.
Miksi kyseinen aihe pidetään suljettuna???
T. Terveydenalan opiskelja.
Kommentit (2)
Huoh. Keskeytä ne opintosi ja mene itse hoitoon.
:D