Minun mieheni saa joululahjaksi avioeropaperit allekirjoitettavaksi
Minun mieheni saa joululahjaksi avioeropaperit allekirjoitettavaksi
Kommentit (24)
Ootpas kekseliäs! Minkä helmen hän sinussa menettää...
Ei tule mieleen, että voisi hoitaa toisinkin? Kannattaa jatkaa noin siinä seuraavassakin suhteessa...
Ei vois odottaa joulun jälkeen? Tai reippaasti ennen sitä? Aika v-mäistä.
Paketoitko ne ja pistät kuusen alle?
Sinun kaltaisten ihmisten ei pitäisi edes mennä naimisiin. Sääliksi käy seuraavaa puolisoasi.
Ennemmin tai myöhemmin kaikki sinun huonot tekosi kääntyy sinua vastaan .
M
Oma seurustelusuhde menisi kyllä karille jos tietäisin että hän on jättäny exänsä jouluna.
Hyvää joulua !
Taitaa olla miehelle paras joululahja minkä voit antaa. Tosin sen voisi antaa jo vaikka huomenna, niin miehesi pääsisi eroon sinusta kokonaan ennen juhannusta. Miksi siis pitkität tätä asiaa? Miksi roikut miehessä jouluun saakka - pelkäätkö yksinäistä joulua? Miksi haluat esittää hyvää vaimoa vielä kuukauden verran? Ajattelitko levitellä koipesikin miehelle vielä tässä kuukauden aikana? Nolo olet.
[quote author="Vierailija" time="20.11.2014 klo 17:21"]
Minun mieheni saa joululahjaksi avioeropaperit allekirjoitettavaksi
[/quote] miten tuon varakkuuden kanssa? Onko avioehtoa? Mikäli ei oo niin hyödytkö?
Vau sisko, olet oikea draamakuningatar!
Ilkeä teko antaa eropaperit jouluna, ap. Jäin kuitenkin miettimään onko ero kosto, koska aiot anttaa eropaperit miehellesi jouluna? Miksi niitä ei voi antaa jonakin toisena päivänä?
Itse sain aikanaan fudut poikaystävltä vähän ennen joulua. En ajatellut sitä että miksi juuri nyt. Se oli vaan niin. Peiliin katsomisen paikka oli minulle ja sieltähän se totuus löytyi aikojen kuluessa ja hyvä niin.
Loppu olisi tullut joka tapauksessa oli joulu tai juhannus tai siltä väliltä.
Kunhan et anna niitä lasten silmien edessä Tapaninpäivän aamiaispöydässä, niinkuin meillä. Ei muuten ollut meillä lapsilla kovin kiva se joulu.
Toimitko sinä tuomarina ja rankaiset? Vai miksi?
Ihana Ap.
Aina halusin tehdä jotain vastaava. Jos vittumainen ukko niin saa mitä tilaa.
Siinähän oikein joulumieltä viljellään. Toivottavasti teillä ei ole lapsia.