Salasuhde ei toimikaan suhteena :(
Olen pettynyt.. Tilitys lyhykäisyydessään.. 1½ vuotta kestänyt kiihkeä ja rakastava mies on kaikkea muuta kuin kiihkeä rakastaja. Koin meidän olevan sielunkumppaneita, koska kaikki ajatusmaailmasta ja huumorista lähtien toimi hyvin yksiin, vaan ei enää. Nyt kaikki ärsyttää ja harmittaa. Miehellä on pieni lapsi ja joudun joka toinen viikonloppu viettämään aikaa myös sen kanssa ja teeskentelemään, että pidän sitä ihanana pikku-kullannupukkana. Ei lapsessa kai mitään vikaa ole, en vain jaksa elää perhe-elämää. Olenkin alkanut järjestämään itselleni "pakollisia menoja" työni puolesta, jotta pääsen nauttimaan muiden seurasta.
Minulla on taas kiikarissa varattu mies, eli mitä tästä opin... en yhtään mitään.
Ja jos joku kysyy ikää, niin olen aikuinen koulutettu nainen.
Kommentit (6)
Voihan sen elämänsä tuhlata noinkin.
Mikäs salasuhde sellainen on, johon kuuluu pieni lapsi? Eikö lapsi sitten kerro äidilleen, että iskän luona on joku nainen..?
Kyllähän tosta voi oppia paljonkin! Esim. että kärsit pakkomielteisestä halusta, ja olet mahdollisesti koukussa rakastumisen tunteeseen mieluummin kuin mihinkään pysyvään ja pitkäaikaiseen kumppanuuteen. Tuo on ihan hyvä älytä varhaisessa vaiheessa ettei aiheuta ulkopuolisille turhaa kärsimystä. Joko hoidat pääsi kuntoon siinä mielessä, että panet prioriteettisi uusiksi tai sitten kuuntelet sisäistä lastasi ja haet endorfiineja aina uusilta miehiltä. Ensi kerralla älä yritäkään jallittaa niitä oikeaan suhteeseen, vaan pidä hauska hauskana ja arki arkena.
Miksi se mies muuttui oikeassa suhteessa erilaiseksi? oletko itse muuttunut?
Provo. Jos ei , et ole huoraa parempi.