RFSU raskaustesti?
Kellään kokemuksia kys. testistä?
Tein testin eilen, näkyi mun mielestä tosi tosi haalea plussa. Viivanpaikkahan noissa testeissä on kuulemma, mutta siinä oli hieman punertavuuttakin joten tuskin vain siitä oli kyse. No satuin katsomaan testiä vielä n. tunti myöhemmin ja tää viiva oli tyystin kadonnut! Tiedän ettei silloin enää pitäisi testiä katsoa, mutta eikö plussaviivan pitäisi säilyä... Eli kysymys kuuluu oliko se sittenkin vain viivanpaikka eikä tosi haalea plussa?
Ja onko muille tullut hyvin hyvin haaleita viivoja tosta testistä vaikkei olisi raskaana?
Oon ymmälläni.
Kommentit (4)
Tuo samainen testi aiheutti itselleni runsaasti päänvaivaa. Tein niitä kolme, enkä tullut hullua hurskaammaksi, vaikka olen elämäni aikana tehnyt useita kymmeniä raskaustestejä. Mielestäni testissä näkyi hailakka plussa, mutta se tosiaan katosi ajan kanssa. En ollut raskaana. Minulla on vielä tallessa esikoisesta tekemäni aito plussa, ja siinä on edelleen (pari vuotta myöhemmin) viiva. Eli jos viiva katoaa, katsoisin testin negaksi.
En kyllä enää koskaan osta noita RFSU:n halpistestejä, mieluummin sitten yksi vähän kalliimpi, jolla tulos on kerralla selvä.
Olen saanut useamman "haamuviivan" noilla testeillä, vaikka en ollut raskaana. Viivat ovat kyllä olleet melko harmaita. Olen ehtinyt testejä jo tehdä aika monta, sillä meillä on takana yritystä jo vähän pidempään. Parempaa onnea teille!!
Tästä on aiempia keskusteluita. Hae tuon hakukentän avulla. Ohjeissa lukee että tulos tarkistettava 30 min. Kuluttua. Itse laitoin hälytyksen jotta muistin katsoa vielä tuolloin.
Tiedän, mutta eikö plussan pitäisi säilyä testissä, eikä häipyä pois?