Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Laihdutuksen salaisuus:kauppaan vain 2 kertaa viikossa

Vierailija
19.10.2014 |

Miksen tätä aikaisemmin tajunnut?? Nykyisin käyn sunnuntaina tai maanantaina kaupassa ostamassa ma-to ruoka tarpeet,kauppalistan kanssa ja pe käyn ostamassa viikonlopun ruuat. Ennen kävin joka pv työmatkalla hakemssa sen leipäpussin,jugua,maitoa tms ruokatarviketta ja mukaan tietty AINA tarttui väsymyksen keskellä illaksi hemmottelu suklaata,kakkua tai jäätelöä.tai kaikea noita. Päivän syömiset muuten kunnossa,mutta illan herkuttelu esti laihtumaan. Nyt tämä uusi tapa auttaa! Mun on niin helppo kävellä kaupan ohi kun tiedän että kotona on kaikkea,ei tarvita mitään kaupasta,kuin se että mun on mentävä ostamaan jotain puuttuvaa että lapset saa ruokaa ja vältellä sitä karkkihyllyä.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
19.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen huomannut saman. Ennen ostin aina jotain pientä hyvää kauppareissuilla, mutta nyt pysyn ostoslistan tuotteissa ja kun en osta mitään herkkua kotiin, niin ei niitä tee mielikään. En tosiaankaan jaksa lähteä kauppaan vain karkkien takia jos kotona on muuten jo kaikki tarpeellinen.

Vierailija
2/3 |
19.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sama homma täällä, tai mulla ei siis suurta ylipainoa, mutta kun kauppa ihan vieressä, lähti paino nousemaan ja näytti siltä, että kohta olen pulassa. Nyt olen tarkkana ja aina löytyy kaapista tai pakkasesta jotain, joten turhaahan siellä on joka päivä käydä. Sekä "sivutuotteena" rahaa jää säästöön ja sen voi käyttää johonkin hyödyllisempään ja pysyvämpään. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
19.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Se ollaan huomattu, että rahaa säästyy, kun ei täältä mökiltä niin vaan kauppaan poiketa jätskiä hakemaan. Ja todella tulee syötyä terveesemmin, sillain sitä laihtuu.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yhdeksän kuusi