vauva palsta on ihan kuiva ja demi on parempi..
Kommentit (9)
Vauvan keskustelunaiheet ovat parempia, mutta välillä tuntuu että demissä on parempia keskustelijoita kuin täällä. Täällä kaikki loukkaantuvat, suuttuvat ja vittuilevat, eivät osaa perustella mielipidettään saatikaan asettua kenenkään toisen asemaan.
Joo Demi sopii alle 20-vuotiaille paremmin, ja niinhän se on tarkoitettukin
Oon itse 28v, ja oon muutaman kerran käynyt mielenkiinnosta demi -palstalla, ja ollut ihan oikeesti yllättättyny kuinka fiksusti nuoret osaavat keskustella esim seurustelusta, terveydestä/kuntoilusta, perheen perustamisesta (siis suurin osa siellä on sitä mieltä että ollaan ensin kunnolla parisuhteessa, hankitaan ammatit ja eletään nuoren aikuisen elämää), mielenterveysongelmista jne. Siis kun ihan oikeasti vertaa tänne palstaan välillä, niin ero on suuri. Johtuu tosin siitä, että demissä kirjoitetaan nimimerkillä(?), mikä aina rauhoittaa keskustelua. Toki sielläkin on provoilijoita ja idiootteja, mutta selvässä vähemmistössä ovat kuitenkin, ja monet tyhmä kysymykset selittyvät kyllä silläkin että kysyjä on teini.
Mutta itse keskustelun aiheet sen sijaan on enemmän nuorille. Ja ei siellä iän puolesta itselle löydy vertaiskeskusteluseuraa niin kuin täällä.
Itse olen pyörinyt demissä vuosia ja siellä on kyllä tietyllä tapaa asiallisempaa keskustelua. Nyt oon ottanut rinnalle vauva.fin koska täällä saa nauraa ihmisten tyhmyydelle ja herneiden nenäänvetämisille :)
[quote author="Vierailija" time="18.10.2014 klo 17:58"]
Itse olen pyörinyt demissä vuosia ja siellä on kyllä tietyllä tapaa asiallisempaa keskustelua. Nyt oon ottanut rinnalle vauva.fin koska täällä saa nauraa ihmisten tyhmyydelle ja herneiden nenäänvetämisille :)
[/quote]
Joo, äitylit ovat niitä pahimpia herneenvetäjiä ikinä. :D
En nyt sanois, törmäsin demiin av:n kautta, mutta ei oikein iskeny muhun. Mitä nyt parin kuukauden välein muistan siellä käydä, jos sitäkään. Täynnä jtn -00, ja aina välillä törmää joihinkin -05:siinkin... t. 16v
Jaa, no onneksi ihmiset saavat ihan itse valita, millä sivustolla palstailevat.