Ikea second hand kokemuksia?
Bongasinpa tuossa, että ikea ottaa vastaan ja maksaakin jotain vanhoista kalusteista. Tässä nyt puntaroin, missä kunnossa sinne voi viedä. Hemnesin kirjoituslipasto meillä olisi ylimääräisenä. Pieni kolhu löytyy, mutta vetolaatikon pohjalevy otti joskus kosteutta ja post-it lappu jätti väriläiskän, jota ei saa pois... Kelpuuttaako ne sen tuollaisenaan? Ei viitsisi turhanpäiten tyhjentää tavarasta, heittää kärryille ja ajaa 70km ikeaan tietyömaan läpi. Millaisia kokemuksia teillä muilla on second hand -palvelusta?
Kommentit (4)
Vierailija kirjoitti:
Miten tuo tietyömaa liittyy tähän?😂
No siten, että istutaan ruuhkassa ja körrötellään 50km/h 🤣 aattele itse, jos olisit ajellut kolisevien kärryjen kanssa toista tuntia ja sitten ne ei kelpuuta lainkaan sitä mööpeliä, kyllä silloin ottaisi pattiin😅
Nostan vanhaa ketjua... Kiinnostaisi myös kokemukset tästä Ikean second hand-palvelusta. Kuinka hyvin ottavat tavaraa vastaan vai pääseekö helpommalla kun vie vaan lähimpään kiertikseen?
Miten tuo tietyömaa liittyy tähän?😂