Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

I-ha-naa, saan olla yksin! =)

Vierailija
29.08.2014 |

Olen kipeänä kotona, en siis jaksa tehdä mitään, mutta saan olla koko päivän yksin. Lapset menee koulusta isälleen, tulevat tänne alkuillasta, mies Helsingissä ja illan kotonaan. Omaa aikaa, ei tarvi huomioida ketään!

Miehen kanssa ollessa tosin hän kyllä huolehtii minusta, mun ei tarvi passata eikä tehdä, mutta nyt hetken ajan ei tarvi huomioida edes hänen läsnäoloaan. Rakastan miestä yli kaiken, mutta jostain vaan iski tunne, että mun on tosi hyvä olla itekseni. Hetken vaan, kohta on kuitenkin ikävä.

Pitäisköhän huolestua, koskaan aiemmin ei ole tuntunut tältä tän suhteen aikana (pari vuotta seurusteltu...)... ;)

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
29.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onhan se ihanaa olla joskus aivan yksin. Mulla tuo yksin alkaa sunnuntaina ja päättyy ens viikon perjantaihin

Vierailija
2/3 |
29.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei tarvitse huolestua: jokainen tarvitsee pienen hetken aivan ikiomaa aikaa, että jaksaa sitten muita :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
29.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Juuri valitin että en saa hetkeäkään olla yksin :D Tänään viedään vanhemmat lapset mummolaan, olisi voinut mies viedä pienemmän lapsen kanssa mutta pakko lähteä mukaan kun käyn kaupassa.