Miksi Marianna polkee syöpälasten hyväksi?
Onko hän siis joku urheilija? itsekin syöpää sairastava vai miksi juuri hän tekee tuollaisen tempauksen?
Tietoa?
Kommentit (6)
Niin, jäi mulleki epäselväksi että kuka Marianna? :O
En ole kuullutkaan koko tapauksesta, mutta kuka idiootti ihmettelee täällä, jos joku tekee jotain hyvää sairaiden vuoksi, niin onko sillä syyllä mitään väliä?
Marianna oli jo viime vuonna Sylva ry:n reissulla Euroopan halki pyöräillen. En muista mitä kautta hän tutustui tuohon järjestöön mutta varmaan urheiluharrastuksen, maratonien jne. kautta.
Se taisi olla Team Rinkeby se ryhmä joka tekee noita pyöräilytempauksia, ja Sylva ry oli niillä yhteistyökumppanina. Marianna oli siinä Rinkebyn ryhmässä viime vuonna (ja tänäkin vuonna). Rinkeby on alun perin tanskalainen järjestö mutta toimii nykyään monessa maassa
Mikä idea näihin on tulla kommentoimaan että "kuka en ziis tajuu"? Osoitatteko te sillä jotenkin hienommuuttanne, että tunnette vain tärkeitä julkkuja kuten blogin pitäjiä? Jos ette tiedä ketjun aiheena olevaa tyyppiä niin siirtykää toiseen ketjuun.
Kuka??