Eikös tämä ole jonkun bloggaajan koti (Oikotie)
En muista ketä, mutta en tiennytkään, että asuu samalla alueella kuin minä. Hieman taitaa olla blogi-lisää asunnon hinnassa.
Kommentit (28)
Taitaa olla. Kiillottelen just ennustuspslloa.
Äh. linkki unohtui vahingossa. On kyllä blogissakin kertonut muuttavansa. Kuka sitten olikaan (en lue säännöllisesti , mutta olen vilkaissut ihan vähän aika sitten).
http://asunnot.oikotie.fi/myytavat-asunnot/8569977
Haha kevyesti ylihintaa. Latokaskesta 300k? Ei kukaan tuu ostaa.
Tässähän tämä blogi http://interiordesignerinspiredbylove.blogspot.fi/
Taitaa linkittää täällä itse Oikotielle.
Mulla tökkäs jo toi myyntipuhe, saakos ne kaikki kukkaset ja muut sälät samaan hintaan? Ja ekat kuvat eivät näyttäneet asuntoa yhtään, kivoja kuvia kyllä muuten. Portaat oli kivat...
Ei sitten kuvaa talosta ulkoa päin? Joku neukkukuutio taas...
Tosiaan nuo kuvat, tuli ensimmäisenä mieleen että esitellään sisustusta ei asuntoa..
Jopas oli ilmoitus, lolme kuvaa samasta sohvanurkasta ja jossain kuvassa pääosassa kukkavaasi. Ei ihan myyvimpiä kuvia.
t. juuri asuntoa etsivä joten paljon on ilmotuksia tutkittu.
Latokasken lapsiperhehelvetissä??! Kuka sinne haluaa muuttaa? Kaikki palvelutkin kaukana!
[quote author="Vierailija" time="06.08.2014 klo 01:29"]
Haha kevyesti ylihintaa. Latokaskesta 300k? Ei kukaan tuu ostaa.
[/quote]
Sinne pellollehan muuttaa ne jotka haluaa sanoa että asuvat hienosti Espoossa, mutta joilla ei varaa merenrannan tuntumaan kuten Ruukinrantaan, Haukilahteen, Westendiin yms.
Epätarkkoja kuvia, joissa keskitytään liiaksi sisustuksen esittelyyn. Ostajaa ajatellen kuvien tulisi olla teräväpiirtoisempia ja laajakulmaobjektiviiilla otettuna niin, että koko tila tulisi esille. Ei pelkkä sohvanurkkaus. Ostajana en kiinnostuisi tuosta.
"Yksi Suomen kauneimmista kodeista"
Salli mun nauraa!! Mitä helevettiä? Valkosta tiiliseinää joka paikka täynnä eikä mistään persoonallisuudesta puhettakaan. Niin tavallisen tylsä koti kuin olla ja voi ja todella ylihinnoiteltu.
Tämähän oli mukana siinä "Suomen kaunein koti" -ohjelmassa. Nainen on sisustussuunnittelija.
Voi kääk mitä kateellisten panettelua!
Eikö teillä ole parempaa tekemistä...
Talon kuvahan löytyy Oikotien talosivulta. Ei nyt ihan neukkukuutio, muttei kovin hehkeäkään. Joihinkin tuon ikäisiin taloihin on jouduttu tekemään jo putkiremontti.
http://asunnot.oikotie.fi/talo/26283/ohrakaskensyrj%C3%A4-10-espoo
Joo just toi! Ei oo linkkii