Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko lapsia, jotka aidosti rakastavat vanhempiaan

Vierailija
24.07.2014 |

ja ovat valmiita huolehtimaan heistä vanhuksina etteivät joudu laitoksiin?

Ihan vain siksi kyselen kun aina huudetaan sen perään, että vanhempien tulee välittää lastensa lapsista, että mites se vastavuoroisuus?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
24.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä minä ainakin. On kauhea ajatus että joskus aika heistä jättää. Voisinko huolehtia? No siitä en tiedä. Se riippuu niin siitä missä kunnossa on ja mitä vanhempi itse haluaa.

Vierailija
2/4 |
24.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tietenkin on.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
24.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Äitini oli ja hänet hautasinkin hyvin kauniisti. Isästäni en välitä; väkivaltainen ja itsekeskeinen, omanapainen muita hyväksikäyttävä, akateeminen narsisti. Antaa paskan kuolla. Terv. Ainoa lapsi.

Vierailija
4/4 |
24.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lapsihan syntyy eräänlaiseen panttivankitilanteeseen koska kukaan ei voi valita vanhempansa, ja ajattelen että jokainen lapsi jollain tavalla kärsii ns Tukholma-syndroomasta, eli 'rakastuu' ja 'rakastaa' ja kehittää voimakasta solidaarisuutta vanhempiaan kohtaan koska se on ainut tapa selviytyä hengissä. Mene ja tiedä, keittiöpsykologiaa...itselläni ihan ok välit vanhempiin ja tunnen suurta hellyyttä, mutta en voi sanoa rakastavani samalla tavalla kuin miestä ja omia lapsia.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän neljä viisi