Onko muita joita surettaa hirveästi se Brasilian itkevä pappafani?
Se jolla oli viikset, hattu päässä ja pokaali sylissä. Aina kun näen kuvan siitä niin tulee kauhean surullinen olo :(
Joo tiedän että maailmassa on paljon kamalaa pahuutta, mutta siitä papparaisesta niin välittyi se lohduton harmi, että se tarttui itseenkin, vaikken jalkapallosta niin suuresti välitäkään! Rupesi itkettämään kun kirjoitin tämän... olenkohan jotenkin herkässä mielentilassa...
Kommentit (25)
se johtuu niistä viiksistä! vanhat ja viiksekkäät miehet ovat lähes aina hirveän sympaattisia. :'(
Kyllä! :(
Lopulta paapa antoi sen pokaalin saksafaneille! :')
T. Saksan rakastaja
Mua suretti Hollannin Robbenin täyttä kurkkua itkenyt poika :(
Surettaa se ja sit ne lapset, kun ne otti niin tunteella. Tuli oma lapsuus mieleen, kuinka sitä vollotti ja mökötti, kun suosikit hävisivät.
Eilen samalla suretti ja nauratti se Arjen Robbenin poika siellä katsomossa, kun se veti kans niin tunteella äitinsä sylissä.
Vanhat papat osaa kyllä olla liikuttavia. Itselläni tuli tippa linssiin kun olin lähdössä Englannista kotimatkalle ja menossa junalla lentokentälle. Juna lähti yhdeltä asemalta jossa seisoi yksinäinen pappa kävelykeppinsä kanssa asemalaiturilla, ykköset päällä ja jotain kunniamerkkejä rintapielessä. Junan lähtiessä pappa kohotti toisen kätensä, näytti peukkua ja huiskutti perään. En tiedä kenelle se sitä näytti, mutta se oli jotenkin niin kamalan liikkis, että minulle tuli tippa linssiin :D
Muutenkin suretti jo Brasilian tiiminkin puolesta koska varmasti tuntui hirveältä hävitä niin nolosti ja vielä kotimaassa :'( Ja sitten vielä näytettiin se pappa! Jotkut jo laittoi linkkejäkin, niistä voi katsoa, jos kestää... Ei edes ne lapset tai kukaan muu fani tai tiimin jäsen saanut minussa aikaan semmoista kuin tuon papan surullinen ilme... ap
no nyt mäkin tulin surulliseks, kostu silmät tosta 9 kuvasta.
En ole saksa fani ja toivoin Brasilian jatkavan
En tunne sääliä koska Brassit oli tosi huonoja potkupallossa Hollantia vastaan.
Saksa-fanit alapeukuttaa... myöntäkää että papparainen aiheuttaa surullisen fiiliksen, riippumatta siitä mitä joukkuetta kannatti voittoon!
[quote author="Vierailija" time="10.07.2014 klo 23:49"]no nyt mäkin tulin surulliseks, kostu silmät tosta 9 kuvasta.
En ole saksa fani ja toivoin Brasilian jatkavan
[/quote]
Jatkavan mihin?
[quote author="Vierailija" time="10.07.2014 klo 23:57"]
En tunne sääliä koska Brassit oli tosi huonoja potkupallossa Hollantia vastaan.
[/quote]taisivat pelata saksaa vastaan vai miten se oli
Toivottavasti Saksa voittaa, pelasivat hyvää peliä mutta brasseista ei ollut vastusta.
Kannatan Saksaa ja brassien joukkue on täyttä kuraa, mutta tuo pappa! <3 :'(
Minä en tuosta lajista niin kauheasti edes välitä, joitakin matseja olen katsellut kun mies noita seuraa... Ei minulle niin väliä kuka voittaa, surettaa vaan kamalasti aina katsella kun toisille niin tärkeä juttu menee mönkään :( Ja pahimman olon aiheutti se liikuttava pappa! En varmaan uskalla katsoa enää yhtään matsia, vaikka voiko siellä edes mitään surettavampaa näyttääkään kuin tuota... ap
[quote author="Vierailija" time="11.07.2014 klo 00:06"]
[quote author="Vierailija" time="10.07.2014 klo 23:49"]no nyt mäkin tulin surulliseks, kostu silmät tosta 9 kuvasta.
En ole saksa fani ja toivoin Brasilian jatkavan
[/quote]
Jatkavan mihin?
[/quote]
No mihinkähän siitä olis voitolla menty.... mietipä sitä
No todellakin suretti! Minusta on muuten ihan turhaa itkeä jonkun urheilun takia, mutta se pappa kävi niin sydämeen kyllä, ihan järkyttävää.
[quote author="Vierailija" time="11.07.2014 klo 08:32"]
Mua ei. Se pappa selvästi elää asioita sydämellään, ja se on onni, joka monelta puuttuu. Ja papalla näytti olevan sen verran pilkettä silmäkulmassaan, että selviää kyllä.
[/quote]
Kiitos tämä oli hyvä pointti! Tuli vähän parempi mieli edes :) vaikka kyllä silti nuo papan kuvat saavat tipan linssiin... mutta kai tämäkin on hyvä juttu toisaalta että tunteita herää. ap