Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ovuloimattomuus ja tosi lyhyt luteaalivaihe

Vierailija
03.07.2014 |

Yritämme lasta ja olen jo vuoden päivät tikutellut ovista. Ilmeisesti se tulee vain harvoin ja silloinkin luteaalivaihe jää todella lyhyeksi (5pv). Onko muilla ollut näin ja oletteko tarvinneet hoitoja tai lääkkeitä tullaksenne raskaaksi vai onko onnistunut luomusti?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
03.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla oli sama ongelma, melkein vuosi yritettiin ja ovulaatiotikuilla en koskaan saanut positiivista tulosta. Ongelma oli lievä kilpirauhasen vajaatoiminta. Normaalisti lääkitystä ei mun arvoilla aloiteta, mutta lasta yrittävälle kyllä. Aloitin Thyroxin-lääkityksen ja tulin seuraavassa kuussa raskaaksi. :o)

   Seuraava lapsi saikin sitten alkunsa kaksi päivää kierukan poiston jälkeen... Suosittelen siis kilpirauhasarvojen tsekkauttamista!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla