Mitä ruokaa teillä on tänään?
Meillä uusia perunoita, maksalaatikkoa ja voisipulikastike.
Kommentit (10)
Hernekeittoa, jälkkäriksi nokkosletut kermavaahdon ja hillon kans.
Riisiä ja kanaviilokkia nyt illallisella, lounaaksi oli tomaatti mozzarella-pastaa.
Eilistä tortillalasagnea. Lisäksi miehelle uusia perunoita ja savukalaa. Ehkä keitän pari kananmunaa kaveriksi, jos kanat ovat munineet. Entiset munat menivät eilen leipomiseen.
Eilisiä uusia pottuja paistettuna sipulin ja makkaran kans.
Lohta ja uusia perunoita. Pitäiskö väsätä jokin kastike?
Päivällä syötiin pojan kans jauhelihakeittoa ja nyt on uunipuuro kaura-kuitu-puurona tulossa ja lisäksi kuningatar-tuoremarjakiisseli.
Meillä on peruna-jauheliha-munakoisolaatikkoa. Siis minun versioni moussakasta, joka on varmasti kaukana oikeasta ja alkuperäisestä. Sen lisäksi vihreää salaattia ja kauden tuoreita persikoita.
Broileria, uusia perunoita, salaatteja. Jälkkäriksi ihania kotim.mansikoita kera pensasmustikoiden, melonien ja kirsikoiden. Nam
Uusia perunoita, kalapuikkoja a la Lidl, kaali-kurkku-retiisisalaatti. Jälkkäriksi puolukkapiirakkaa.