Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä tämä voisi olla?

Vierailija
15.06.2014 |

Minulla on perus ruumiinlämpö n. 36,8. Nyt on kuitenkin päivällä/illalla olemaan 37,1-37,2 astetta, vaikka aamulla mitattuna olisikin normaali.

Minulla on jaloissa muutama painehaava, joita kaksi viikkoa hoidettiin antibiootilla. Aikaisemmin aloitettu prednisol-kortisoni jatkuu vielä. Hikoilen myös yöllä kamalasti, jo parin tunnin päästä nukahtamisesta herään peiton ollessa läpimärkä.

Nyt spekulointia kehiin, tai kerro jos olet kokenut vastaavaa.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
15.06.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olisikohan haavoissa kumminkin vielä tulehdus? Sanoit, että painehaavoja. Miten ovat syntyneet? Altistuvatko kohdat edelleen paineelle?

Vierailija
2/3 |
15.06.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niitä hoidetaan vielä tk:ssa, ei ainakaan silmin nähtävää tulehdusta. Ja vältän paineen vaaraa, sillä ne paranevat muutenkin hitaasti. Toinen syntyi stafylokokista johtuvan verenmyrkytyksen takia, toinen stafylokokista johtuvan bakteerin takia tulleeseen ruusuun sen jälkeen kun kohdasta oli tyhjennetty nestettä ruiskulla.

ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
15.06.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

No juotko tarpeeksi, kun kerran hikoilet paljon? Voisiko elimistösi reagoida kuumaan ilmaan lievällä lämmön nousulla? Jonkun verranhan ihmisen ruumiinlämpö heittelee päivänmittaan ihan normaalistikin.

 

Onko olosi muuten hyvä? Verenpaineet ok?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän viisi kahdeksan