Kävin rokotuksessa viikko sitten ja luulin saaneeni pfizeriä mutta koronarokotustodistuksessa lukeekin
Kommentit (9)
Pfizer on valmistaja, Comirnaty on rokotteen nimi.
Oon kuullut tästä. Toi on se halpis kiinakopio pfizerin rokotteesta. Kannattaa pyytää rahat takaisin.
Sama juttu cityklinikan "botoxsilla"
Auts! Kohta olet munuaissiirtojonossa, diabetes puhkeaa ja sokeudut. Varmaan joudut raajojen amputointeihinkin, ellet kuole jo huomenna.
Sehän on just sitä Pfizer & Biontechin rokotetta.
hmmm.. kiinalainen virus ja kiinalainen rokote... olen boikotoinut kiinaa viimeist 7 vuotta, ostan siis kiinalaista vain kun on ehdoton pakko, mitenhän nyt tämän kanssa pitäisi toimia
Viikatemies kirjoitti:
Auts! Kohta olet munuaissiirtojonossa, diabetes puhkeaa ja sokeudut. Varmaan joudut raajojen amputointeihinkin, ellet kuole jo huomenna.
Ajattelitko olevasi hauska vai mitä? Minusta tosi typerää ja mautonta.
Minä kävin eilen (ulkomailla). Ennen rokotusta ilmoittivat, että tänään rokotetaan vain AZtä, ja kysyivät kelpaako? No, muuta ei ollut saatavilla eilen, joten otin sen, ja kuulemma koska eka on AZtä, on myös toinenkin.
Muuten jälleen kerran erittäin ystävällinen ja myös tehokas palvelu. Pistoksen antanut lääkäri aivan ihana.
(Ja ajan tietysti varasi ja vielä printtasi matkaohjeet julkisilla oma lääkärini.).
Mukava reissu taksimatkojenkin osalta (julkisilla olisi päässyt ilmaiseksi, ja yli 65 vuotiat saavat ilmaiset taksimatkat rokotusta varten).
Ihan kiva. Vielä ei ainakaan ole mitään tuntemuksia.
Voi ei!!!